1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Zübeyde Hanım Lisesi’nden Haiti’ye yardım
Zübeyde Hanım Lisesi’nden Haiti’ye yardım

Zübeyde Hanım Lisesi’nden Haiti’ye yardım

Kısa bir süre önce büyük bir felaketle karşı karşıya kalarak büyük sıkıntılar yaşayan Haiti’ye bir yardım da Siirt Zübeyde Hanım Lisesi öğrencilerinden geldi.

A+A-

Sosyal sorumluluk ve bilinç çerçevesinde öğrencilerin öyle bir fikir ve projeyle okul idaresinden yardım isteyen okulun 9A ve 9D öğrencilerinden bir grup bu çalışmayı önce kendi okullarında sonra tüm Siirt’e yaydıklarını ve bunun da neticesinin çok verimli olduğunu söylediler.

 

Öğrenciler adına konuşan Elif Kılıçer, bazı arkadaşlarımızla büyük bir felaket yaşayan Haiti’deki insanlara insanlığımızın bir gereği olarak yardım etmemiz gerektiği tüm arkadaşlarımız tarafından kabul gördü ve bizler de bunu okul idaresine bildirdik. Okul idaremizin de onay vermesinden sonra böyle bir faaliyete giriştiklerini anlattılar. Geçen dönem ve yarıyıl tatilinde bu çalışmayı bitirdiklerini ve toplanan paraların da Kimse Yok Mu Derneği vasıtasıyla gerekli yerlere teslim edileceğini söyledi. Okul idaresi böyle bir faaliyet yaptıkları ve bu şekilde sosyal bir bilince sahip oldukları için öğrencilerimiz tebrik ederiz diye sözlerini tamamladı.

 

 

Bu haber toplam 3491 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!