1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ziyaret Beldesinde modernize çalışmaları sürüyor
Ziyaret Beldesinde modernize çalışmaları sürüyor

Ziyaret Beldesinde modernize çalışmaları sürüyor

İlimiz Baykan ilçesi Ziyaret beldesinde devam eden modernize çalışmaları sürüyor.

A+A-

Vakıflar Genel Müdürlüğünce geçen yıl ihalesi yapılan otel, misafirhane, ticaret merkezi, çok amaçlı salon ve kurban kesim yeri inşaatlarının Eylül ayının sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

 

Ziyaret beldesine yeni bir görünüm kazandıracak çalışmaları yakından takip ettiklerini belirten Siirt Valisi Necati Şentürk, “Her yıl binlerce ziyaretçinin akın ettiği Ziyaret beldesinde eksikliği çok fazla hissedilen sosyal tesisler ile otel, misafirhane ve ticaret merkezinin inşaatları hızla devam ediyor. Bu çalışmaları Eylül ayının sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Ziyaret beldemize modern bir görünüm kazandıracak bu proje, aynı zamanda ziyaretçi sayısını da önemli derecede artıracaktır. Yine Ziyaret beldesinde bulunan Şeyh Osman Türbesi çevresinde zeminde meydana gelen kaymayı gidermek için de zemin sağlamlaştırma çalışmaları sürüyor.” dedi.

 

Öte yandan Siirt il merkezinde mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait olan Ulu ve Şeyh Maruf Camilerinin restorasyonu ile ilgili ihale sürecinin son aşamasına gelindiği bildirildi.

Bu haber toplam 2578 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!