1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ziraat Mühendisleri Odası, Vali Çolak’ı ziyaret ettiler
Ziraat Mühendisleri Odası, Vali Çolak’ı ziyaret ettiler

Ziraat Mühendisleri Odası, Vali Çolak’ı ziyaret ettiler

Vali Musa Çolak’ı ziyaret eden Siirt Ziraat Mühendisleri Odası üyeleri, ilimiz Siirt’te yürütülen tarım ve hayvancılıkla ilgili görüşlerini, sorun ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

A+A-

Tarımsal kalkınmalara değinen Ziraat Mühendisleri Odası Siirt Temsilcisi Ergün Demirhan, “mesleki sorumluluk duyguları içerisinde her türlü göreve ve hizmete hazırız. Tarımsal kalkınma için geliştirilecek bütün projelerin destekçisiyiz.” dedi.

 

Ziyaretten memnun kalan Vali Çolak ise, “Siirt tarım ve hayvancılıkla kalkınabilir. Kalkınmada lokomotif olan bu iki sektör geliştirmeliyiz. Siirt fıstığının tescil ve tanıtım çalışmalarını sürdürmenin yanı sıra hayvancılığı da teşvik edeceğiz. Özellikle kırsal kalkınma ve GAP projelerinden yararlanmaları için vatandaşları bilgilendireceğiz. Çok çalışarak bölgenin yatırıma uygun bakir toprakları için projeler üretip hayata geçireceğiz.” dedi.

 

 

VALİ ÇOLAK’A SÜRPRİZ HEDİYE

 

Ziraat Mühendisleri, ziyaretin ardından Vali Çolak’a sürpriz yaparak 27 yıl önce Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesinde kaymakamlığı sırasında tarımsal bir faaliyette arazide çekilmiş resmini hediye ettiler.

Bu haber toplam 2009 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!