1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Ziraat Fakültesi ile Siirt bölgeselleşme yolunda
Ziraat Fakültesi ile Siirt bölgeselleşme yolunda

Ziraat Fakültesi ile Siirt bölgeselleşme yolunda

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat Erman, Siirtliler.NET ekranlarına yaptığı açıklamada Ziraat Fakültesi’yle Siirt’in ziraat anlamında bölgede önemli bir unsur olma yolunda olduğunu belirtti.

A+A-

Siirtliler.NET ekranlarına konuşan Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat Erman, 2 yıl önce kurdukları Ziraat Fakültesi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Ziraat Fakültemiz hızlı bir gelişim gösterdi. Hızlı gelişmesine belkide en büyük etken şehrin tarihi, sosyal ve coğrafi konumu oldu. Henüz 2 yıl olmasına karşın şuan Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi veren bir Fakülte konumuna geldi. Zivzik Narı, Fıstık, Üzüm konusunda Kezer yerleşmesinde önemli projeleri uygulamaya soktu. Şu an 1200 Fıstık fidanından oluşan bir bahçesi bulunuyor. Çok farklı üzüm çeşitlerini kapsayan bir üzüm bağı oluşturuldu.

Ziraat Fakültesi şuan GAP Kalkınma İdaresi’ne sunmuş olduğu büyük baş ve küçük baş süt üretimiyle ilgili projeleri kabul gördü ve bu yıl uygulamya geçecek. Üniversitemiz şehrimiz için ekonomik anlam ifade eden fıstık, üzüm, zivzik narı hayvanları konusunda hızlı bir çalışma içerisinde. Tübitak projesi, AB projesi ve Tarım Bakanlığı projeleri olmak üzere çok sayıda projeye imza attı. Akademisyen sayısı da hızlı bir şekilde artıyor.

Şu an çiftçilerimiz ve üreticilerimizle daha yoğun bir ilişki içerisine girme anlamında Mayıs ayında bir çiftçi günü yapmayı düşünüyoruz.” 

Bu haber toplam 1780 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!