1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Zeynep Hatun Lisesi geniş bir salona kavuştu
Zeynep Hatun Lisesi geniş bir salona kavuştu

Zeynep Hatun Lisesi geniş bir salona kavuştu

Kalkınma Bakanlığınca finanse edilen ve Siirt Valiliği himayelerinde yürütülen program kapsamında, Zeynep Hatun Anadolu Kız Teknik Meslek Lisesi çok amaçlı modern bir salona kavuştu.

A+A-

Konferans, tiyatro ve benzeri etkinliklerin düzenleneceği şekilde dizayn edilen salonun açılışı törenle yapıldı.

“Sanatla Geleceğe” adı altında yürütülen proje ile gerçekleştirilen salonun açılışında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz bu salonun okulun sosyal aktivitelerinde önemli bir rol oynayacağını vurgulayarak, salonun hayırlı olmasını diledi.

Okulda yürütülen eğitim ve öğretim çalışmaları hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mehmet Nezir Çevik ise geleceğin sanatçılarının yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla proje kapsamında 40 öğrenciye 6 ay boyunca tiyatro eğitiminin verildiğini belirtti.

Açılışı yapılan salonda, okulun ve projenin tanıtımının yapıldığı sinevizyon gösterisinin ardından, okul öğrencileri tarafından iki küçük Skeç oynandı, ilahiler okundu.

Açılışa; Vali Mustafa Tutulmaz, Vali Yardımcıları Bahadır Yörük, Bünyamin Kuş, Emniyet Müdürü Metin Özkan, Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay ve bazı kurum müdürleri ile öğrenci velileri katıldı.

Bu haber toplam 1914 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!