1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Zekeriya Butur, Yazı Karakteri dersi veriyor
Zekeriya Butur, Yazı Karakteri dersi veriyor

Zekeriya Butur, Yazı Karakteri dersi veriyor

Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Zekeriya Butur, eğitime aldıkları ilkokul öğrencilerine Yazı Karakteri dersi veriyor.

A+A-

Yazı Karakteri dersini ücretsiz ve gönüllü olarak veren Siirt Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Zekeriya Butur, Siirtliler.NET’e yaptığı açıklamada yazı karakteri dersiyle ilgili velilerin ilk başta ön yargılı davrandıklarını fakat sonradan fikirlerinin değiştiğini ifade etti.

Zekeriya Butur, yazı karakterinin zihinsel gelişime olumlu etki yaptığını belirterek dersle ilgili şu bilgileri verdi:

“Bilim ve Sanat Merkezimize gelen ilkokul öğrencilerimizden isteyenlere bu dersi veriyorum. Öğrencilerimizin küçük yaşta aldıkları bu ders lise son sınıflarına kadar devam edebilir. Yazı karakteri dersinde gelinecek son aşama hat yazma becerisidir ki bizim geleneksel sanatlarımızdandır. Öğrencilere yazı karakteriyle ilgili temel bilgileri ilköğretimde veriyorum. Velilerin bir kısmı ilk başlarda resim yapmasın, mütematikle uğraşsın diye bir algı içine giriyorlar. Yazı karakteri, sadece bir resim çalışması değildir ve aynı zamanda matematiğe de engel değildir. Mimarlar, doktorlar, öğretmenler gibi farklı mesleklerde bir alt yapı çalışması olarak geçerlidir yazı karakteri. Kalem tutamayan, neşter tutamaz. Yazı karakteri dersi sadece bir el becerisi kazandırma dersi değildir. Aynı zamanda öğrenciler için küçük yaştan itibaren hayal gücünü, zihinsel gelişimini tetikleyen, zenginleştiren bir çalışmadır.”

 

LOGO VE GRAFİK TASARIMI DA ÖĞRENECEKLER

Yazı karakteri dersini yeni eğitim-öğretim yılında tekrar vermeye devam edeceğini belirten Zekeriya Butur, “öğrencilerimize belli bir aşamadan sonra logo ve grafik tasarım dersleri de vereceğim” dedi.

zekeriya1.jpgzekeriya2.jpgzekeriya3.jpg

Bu haber toplam 3143 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!