1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Zakir Tuna, Hoş bir seda bıraktıysak ne mutlu
Zakir Tuna, Hoş bir seda bıraktıysak ne mutlu

Zakir Tuna, Hoş bir seda bıraktıysak ne mutlu

AK Parti Kurtalan İlçe Kongresinde görevi yeni başkana devreden İlçe Başkanı Zakir Tuna, “hoş bir seda bırakabildiysek önemli olan odur” dedi.

A+A-
AK Parti Kurtalan 5.Olağan Kongresi’nde konuşan İlçe Başkanı Zakir Tuna, veda konuşmasında partililere şu sözlerle seslendi:
 
“3 yıl önce bu yola çıkarken maddi manevi bir söz verdik.  Kurtalanımız güzel olan herşeye layıktır. Görevi aldığımızda önce teşkilat binamızın fiziki şartlarını iyileştirdik. Partimize halkımızın teveccühünü biliyorduk bu yüzden üye çalışmalarına ağırlık vererek yüzde 200 oranında üyemizi arttırdık. Kolay bir çalışma değildi. Sürekli sahada olduk. Esnafımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, özürlü ve yatalak vatandaşlarımıza kadar herkesi ziyaret ettik. Bu ziyaretler aynı zamanda bir istişareydi. Ziyaretlerimizde hükümetimizin çalışmalarını ve projelerini anlattık ve vatandaşlarımızı da dinledik.
 
KÜRT MESELESİNİ HİÇBİR ZAMAN SİYASİ RANT HALİNE GETİRMEDİK
 
Biz Kürtlerin ne yazık ki Kürt olma hakkı elimizden alınmıştı. Partimiz iktidara gelene kadar bu böyleydi. Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde ve şuanki Başbakanımız döneminde bu meseleyi partimiz hiçbir zaman siyasi bir rant haline getirmedi. Partimiz bu meseleyi ayrıcalıklı olarak ele aldı.
 
HİÇBİR IRKI DİĞERİNE ÜSTÜN DE TUTMADIK
 
Parti olarak hiçbir zaman bir ırkı diğerine üstün tutmadık. Gerilim siyasetinden uzak durduk. Sabırlı olduk. Bütünleştirici olduk. Tabi bu sürecin rayında gitmesini istemeyenler, rahatsız olanlar oldu ve sabote etmek için uğraştılar. Gezi olaylarında, 17-15 Aralık operasyonlarında partimiz ve Başbakanımız hep hedef yapıldı. Partimiz iç politikada olduğu kadar dış politikada da etkin bir siyaset yaptı.
 
YENİ BAŞKANIMIZ KÜSMEDİ VE SÜREKLİ ÇALIŞMALARIMIZDA YER ALDI
 
Kongremize ve yeni yönetimimize gelecek olursak, Genel Merkezimiz sık eleyip dokudu ve kararını verdi. İlçe Başkanı olarak bu son konuşmamdır. Partimizin başını öne eğecek hiçbir şey yapmadık. İlçemizde partimizin yeni başkanına şahsım adına tüm çalışmalarında üstüme ne düşerse hazır olduğumu bildirmek istiyorum. Kendisi bugüne kadar partimizin tüm çalışmalarına  katılmış biridir. Daha önce partimizde çeşitli görevler istedi ve verilmemişti ama hiçbir zaman küsmedi, darılmadı ve çalıştı. Haklarınızı helal edin. Bu davada hoş bir seda bırakabildiysek bizim için önemli olan odur.”
zakir-tuna.jpg
 
zakir-tuna1.jpg
Bu haber toplam 2990 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!