1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yurtlarla ilgili haberimize Milli Eğitim’den cevap geldi
Yurtlarla ilgili haberimize Milli Eğitim’den cevap geldi

Yurtlarla ilgili haberimize Milli Eğitim’den cevap geldi

Öğrencilerimizin yurt sorunuyla ilgili haberimize ilişkin Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada 2.Dönemde yurt eksikliğinin giderileceği belirtildi.

A+A-

Siirt’teki öğrenci yurtlarının ihtiyacı karşılamadığı yönündeki eksikliği bilgisayar ekranlarınıza taşıyan Siirtliler.Net, 21.12.2009 tarihinde “Yurt eksikliği öğrencilerin en önemli sorunu” başlıklı haberiyle konuya dikkat çekmişti. Haberimizin ardından telefonla arayarak bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz sn.Fikret ETEKER, yurt eksikliğinin hepimiz için sıkıntı olduğunu dile getirerek Siirtliler.Net’in hassasiyetine teşekkür etti.

 

İl Milli Eğitim Şube Müdürü sn. Cengizhan BAŞARAN ise konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak yurt sorunu yaşayan öğrencilerimizin 2.dönemde sorun yaşamayacaklarını dile getirdi. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi :

 

SAYIN SİİRTLİLER.NET

 

Öncelikle Siirt’in çok önemli bir sorununa dikkat çektiğiniz için teşekkür ederim.

 

Sizlerin de malumu olduğu üzere şu an yurtlarda sıkıntı yaşadığımız gerçektir. Fakat gidecek hiçbir yeri olmayan öğrencilerimize eğitim ve öğrenimlerini aksatmadan sürdürmelerini sağlamak bizim asli görevimizdir.

 

İlçelerden ve uzak köylerden Siirt Merkezde okul kazanan öğrenci sayısında büyük bir artış olmuştur. Sn.Valimiz Necati ŞENTÜRK’ün destekleri ile Siirt Türk Telekom Fen Lisesi’ne ait eski pansiyon onarılarak 67 öğrencimize daha uygun ortamda kalmaları sağlanacaktır. Müteahhit firma ile yapılan görüşmelerde 2.Döneme yetiştireceklerini beyan etmişlerdir.

 

İkinci yarıyılda yurtlarımızdaki bu yoğunluk azaltılacağı gibi daha rahat ve nezih bir ortamda kalmaları sağlanacaktır. Tüm öğrencilerimiz için yüreğimizden geçen de budur.

 

Bilgilerinize rica ederim.

 

Cengizhan BAŞARAN

Milli Eğitim Şube Müdürü

 

Cengizhan BAŞARAN

 

siirtliler.net

Bu haber toplam 2773 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!