1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yürek burkan Şerif’in hali pür melal
Yürek burkan Şerif’in hali pür melal

Yürek burkan Şerif’in hali pür melal

Rutubetli battaniyelerin altında iyice büzülmüş hayatla ölüm arasında çok dar bir cenderede dramatik bir yaşam öyküsü.

A+A-

Dertlerle boğuşan, acılarla kıvranan bir adamdan söz ediyorum. Adı mı? Şerif. Yaşı 45’e dayanmış. Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Köprüçayı (Gendeş) köyünden. Yıllar önce eşi ve çocuklarıyla Adana’ya yerleşirler. Ailevi meseleler veya şiddetli geçimsizlik sonucu ailesinden çocuklarından ayrılır. Ruh sağlığı bozulur. Anlayacağınız kıymetli hazinelerimizden sayılan akli melekesini kaybeder. Ve memlekete döner Şerif. 7 aydır yapayalnız yaşam mücadelesi vermekte.

Mezarlık Köşesinde Tek Başına Yalnızlığı Yudumlayan Bir Adam

Zeyve Mezarlığının köşesinde basit, derme-çatma eğreti bir kulübede tek başına zor şartlarda hayata tutunmaya çalışan bir adam. Petrol Taksi çalışanları ve çarşı esnafının duyarlılığı sayesinde ayakta duruyor. Açlık ve sefalet içinde Siirt’i etkisi altına alan Sibirya soğuğunda donma tehlikesi ile karşı karşıya. Bizler Kaloriferli veya sobalı sıcak evimizde televizyon seyrederken O ise üzerine çektiği 4–5 battaniye ile ısınma derdinde. Sıcak yemekleri çiğnerken veya dişlerimiz meyveleri ısırırken Şerif’in dişleri zangır zangır titremekte. Uyumaya çalışır. Ama nerde?  Nasıl uyuyabileceğini bir an tahayyül edebilir miyiz?  Bir an kendimizin başını sokabileceği sıcak yuvamızın olmadığı düşüne bilir miyiz?

 

Siirt’in Göbeğinde Yürek Burkan Bir Dram Yürekleri Dağlıyor.

 

Sahip çıkılırsa eski sağlığına kavuşur diye umut ediyoruz. Eşi ve çocuklarından ayrı yaşayan bir o kadar da uzak olan Şerif, Sağlık kontrolünden geçirilmeli, tedavi edilmeli ve eşiyle barıştırılmalı. Yoksa yapayalnız o barakada soğuktan can verebilir.

Yaşadığı bu sancılı süreçten kurtarılacağı günü beklerken biz de yetkililerden kendisine yardım elinin uzatılmasını. Şefkat beklediği bir zamanda yılları karartan bir kâbus şeklinde tezahür etmeden Yaradan’dan gelen rahmet esintileriyle yardım elimizi uzatmaya ne dersiniz?

Örf, adet ve geleneklerine bağlı olan İlimiz insanının duyarsız kalacağına ihtimal vermiyorum. Vicdanları sızlatan duruma kayıtsız kalamayız değil mi?

Vakit kaybetmeden. Hemen, şimdi…

Hayırlı bir işe vesile olabilme temennisiyle...

 

Bu haber toplam 3246 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!