1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yükselen bir ses: Mustafa Sezgin
Yükselen bir ses: Mustafa Sezgin

Yükselen bir ses: Mustafa Sezgin

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Siirtlilerin “işte bu bizim hemşehrimiz” diyeceklerini şimdiden duyar gibiyiz.

A+A-

Sesi ve yorumlarıyla dinleyicisine kulak kabartan Siirtli Mustafa Sezgin, müzik piyasasının yükselen değerleri arasında yerini aldı. Geçtiğimiz günlerde Berdan Mardini’nin programına konuk olarak davet edilen Mustafa Sezgin ilk albümünü müzik piyasasına sundu. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Siirtlilerin “işte bu bizim hemşehrimiz” diyeceklerini şimdiden duyar gibiyiz.

Peki Mustafa Sezgin kimdir?

1978 Siirt Kurtalan doğumlu. İlköğrenimini Kurtalan Atatürk İlköğretim Okulu’nda bitirdi. 1992 yılında (14 yaşında) ailesinin Kocaeli’nin Gölcük ilçesine yerleşmesi nedeniyle ortaöğrenimini Gölcük Merkez ortaokulunda tamamladı. Ortaokul öğrenimini tamamladıktan sonra tiyatro ve müzik dallarında çalışmalara başladı. 1992 ve 2000 yılları arasında Alaylı olarak tiyatro ve günümüze kadar da müzik çalışmalarını sürdürdü.

Mustafa Sezgin, “Neden” isimli ilk albümüyle müzik piyasasına giriş yaptı. Birçok müzisyenin de desteğini alarak profesyonel bir projeye imza attı. Sesi ve başarılı çalışmaları müzik çevrelerinin dikkatini çekmeyi başaran Sezgin, birçok müzik adamının desteğini almayı sağlamıştır.

Müzik çalışmalarının yanı sıra ticari hayatına da devam eden Sezgin aile şirketinin yöneticiliğini sürdürmektedir.


Bu haber toplam 6888 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!