1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yörex Fuarında Siirt standı ilgiyle karşılandı
Yörex Fuarında Siirt standı ilgiyle karşılandı

Yörex Fuarında Siirt standı ilgiyle karşılandı

'Sizin Oraların Nesi Meşhur?' sloganıyla yola çıkılan Antalya 2010 Yöresel Ürünler Fuarındaki Siirt Baykan standı ilgi gördü.

A+A-

Fuarda Baykan Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi bayan kursiyerleri tarafından üretilen el emeği, göz nuru halı, kilim ve seccadeler Yörex 1 Yöresel Ürünleri Fuarı’nda Ziyaretçilerle buluştu.

 

Stantta ayrıca el emeği yolluklar, oturma takımları, tel kırma ürünleri, geleneksel el Stantlarına dayalı yatak örtüleri, yazmalar, nakışlar ve minyatür halı ürünleri sergilendi.

 

Siirt standını gezen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin çok sayıda yöresel ürüne sahip olduğuna işaret ederek, bu ürünlerin rekabet edebilmesi için yeni açılımlara ihtiyacı olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu,  Siirt ürünlerini çok beğendiklerini bu güzel ürünlerin küresel rekabette yer almak için öncelikle markalaşma ve farkındalık yaratılması gerektiğini bildirdi.

 

Antalya Valisi Yüksel’den Siirt Ürünlerine övgü

 

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel de Siirt Standında yer alan ürünlere hayran kaldıklarını bu ürünlerin en kısa zamanda marka olma yoluna gidilmesi gerektiğini ifade etti

Bu haber toplam 2094 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!