1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YÖK’e en az başvuru Siirt Üniversitesinden
YÖK’e en az başvuru Siirt Üniversitesinden

YÖK’e en az başvuru Siirt Üniversitesinden

Yeni Rektör atamalarının yapılacağı 19 üniversite arasında toplam 358 başvuru yapılırken 4 adayla en az başvurunun Siirt Üniversitesi’nden yapıldığı öğrenildi.

A+A-

YÖK üyeleri yeni rektör ataması yapılacak 19 üniversiteyi ziyaret etti. Bu üniversitelerin öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, idari personel ve öğrencilerle görüşmeler yaptılar. Ziyaretler aynı zamanda o ilin valilerine de yapıldı. Gerçekleştirilen görüşmeler rapor haline getirilerek YÖK’e sunuldu.


19 ÜNİVERSİTE İÇİN 358 REKTÖR ADAYI BAŞVURDU

İzmir Demokrasi Üniversitesi 43 başvuruyla en çok rektör adayının olduğu üniversite oldu. En az başvuru yapan üniversite ise 4 rektör adayıyla Siirt Üniversitesi oldu.


BAŞVURULAR ŞÖYLE:

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine 12, Ardahan Üniversitesine 13, Artvin Çoruh Üniversitesine 15, Bartın Üniversitesine 18, Batman Üniversitesine 10, Bitlis Eren Üniversitesine 9, Çankırı Karatekin Üniversitesine 30, Gümüşhane Üniversitesine 15, Hakkari Üniversitesine 8, Iğdır Üniversitesine 22, İzmir Bakırçay Üniversitesine 28, İzmir Demokrasi Üniversitesine 43, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesine 19, Kırklareli Üniversitesine 20, Kilis 7 Aralık Üniversitesine 8, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine 26, Osmaniye Korkutata Üniversitesine 18, Siirt Üniversitesine 4, Yalova Üniversitesine 40 rektör aday adaylığı başvurusu geldi.

Bu haber toplam 3061 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!