1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YÖK Siirt’e Tıp Fakültesi kararı aldı
YÖK Siirt’e Tıp Fakültesi kararı aldı

YÖK Siirt’e Tıp Fakültesi kararı aldı

Yükseköğretim Genel Kurulunda Siirt Üniversitesi'ne Tıp Fakültesi Kurulması ile ilgili karar alındı.

A+A-

Siirt'in ve Siirtlilerin yıllardır hayali olan ilimize sağlık, eğitim ve ekonomik anlamda büyük canlılık katacağı beklenen Tıp Fakültesi'nin açılması konusu YÖK'ten gelen karar ile yeni bir ivme kazandı.

"Üniversitemize açılacak 9. fakültemiz Tıp Fakültesi oldu."

7 Nisan Cumartesi günü Üniversitemiz Konuk Evinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında kararı kamuoyu ile paylaşan Rektörümüz Prof. Dr. Murat ERMAN "Tıp Fakültesinin açılması için çok çaba sarf ettik, çok emek verdik. Bu projenin Üniversitemiz ve ilimiz için hayati öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Siirt'in Şırnak, Batman ve Bitlis gibi illere yakınlığı düşünüldüğünde bölgede bir Tıp Fakültesi ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Bunun üzerine 2012 yılında senato kararı ile Üniversitemize bir Tıp Fakültesi açılması talebimizi Yükseköğretim Kurulu’na bildirdik. Yaptığımız girişimlerle Üniversitemiz adına Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından Üniversitemize Tıp Fakültesi kurulması kararı alınmış oldu. 29 Mart'ta gerçekleşen Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında onaylandığı üzere Üniversitemize açılacak 9. fakültemiz de Tıp Fakültesi oldu. Bakanlar Kurulunda onaylanmasından sonra hızlı bir şekilde fakültemizin eğitim-öğretime başlatılması için gerekli çalışmaları yapacağız. Tıp Fakültesi açılmasında bizimle beraber emek veren başta milletvekilimiz Prof. Dr. Yasin Aktay olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımıza, il yöneticilerimize, yerel basın mensuplarımıza ve özellikle YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç'a teşekkür ederiz." dedi.

Ayrıca Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN basın toplantısında kuruluşunun 10. yılını tamamlayan Üniversitemizin kaydettiği gelişmeler hakkında bir brifing verdi. 

Basın toplantısına; Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Prof. Dr. Nihat Şındak, Prof. Dr. Ömer Şahin, Genel Sekreterimiz Dr. Öğretim Üyesi Adnan Memduhoğlu ile yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.
 

Bu haber toplam 2127 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum