1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yılmaz Helvacıoğlu tepkiyle karşılaştı
Yılmaz Helvacıoğlu tepkiyle karşılaştı

Yılmaz Helvacıoğlu tepkiyle karşılaştı

İstanbul Beyoğlu’ndaki Halenzeliler Derneği’ni ziyarete giden Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu beklemediği bir tepkiyle karşılaştı

A+A-

İlimizde yaşanan ve Türkiye gündemine oturan cinsel istismar olayının kamuoyuna yansıdığı günden bugüne kadar Siirt’e bir kez dahi ayak basmayan Yılmaz Helvacıoğlu 9 Mayıs 2010 Pazar günü İstanbul’da görüldü. Beyoğlu ilçesinde bulunan Halenzeliler Derneği’ni ziyaret eden Yılmaz Helvacıoğlu’nu ise burada bir sürpriz bekliyordu.

400’ün üzerinde üyesi bulunan dernekten sadece 6-7 kişinin masasına oturduğu Yılmaz Helvacıoğlu Dernek başkanı Remzi Şanlı tarafından “Misafirimizsiniz, hoş geldiniz” şeklinde saygıda kusur etmeden karşılandı. Dernek Başkanı Şanlı “bir şikâyetimiz var. Halenze’deki sağlık ocağı ile ilgili problemimiz daha önce dile getirildi ancak halen bu probleme bir çare bulunamadı. Bu konu haber de olmuştu.” şeklinde tepkisini dile getirdi. Bu tepki karşısında daha önce yaptığı gibi İl Sağlık Müdürü’nü arayan Helvacıoğlu “bu sorunu çözün gerekirse kendim karşılayacağım masrafını” dedi. İşte tam da bu noktada Yılmaz Helvacıoğlu’nu hiç beklemediği bir tepki bekliyordu.

Orada hazır bulunan Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel: “Bu sağlık ocağı ile ilgili haber 2 yıl önce yapılmıştı. O zaman da siz aynı şu an yaptığınız gibi İl Sağlık Müdürü’nü telefonla arayarak konuyla ilgilenip oraya bir sağlık ocağı yaptırın. Köylünün hakkıdır. Gerekirse kendi cebimden karşılayacağım demiştiniz. Şimdi aynı konu yine karşınıza geldi ve habersizmişsiniz gibi yapıp yine telefonla İl Sağlık Müdürünü arıyor ve gerekirse masraflarını kendim karşılayacağım diyorsunuz.” şeklinde konuşması Helvacıoğlu’nu çileden çıkardı.

Sizinle muhatap değilim. Siz zaten taraflı yayın yapıyorsunuz. Zaten mahkemeye verdim sizi. Köyde bir problem varsa gidin Valiye şikâyet edin” sözleriyle karşılık veren Helvacıoğlu’na Eyüp Güzel: “Siz milletvekili değilmisiniz. Seçim günü sözler verirken gidin Valiye mi diyorsunuz. Size şuan dile getirilen şikâyetlerde yanlışlık varmı onu söyleyin siz.” şeklinde yanıt verdi.

Tartışmanın ardından oğluyla birlikte gelen Yılmaz Helvacıoğlu, oradan ayrıldı.

 

Bu haber toplam 5778 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!