1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yıllardan Beri Yapamadığımızı Bir Adanalı Süleyman Arslan Başardı
Yıllardan Beri Yapamadığımızı Bir Adanalı Süleyman Arslan Başardı

Yıllardan Beri Yapamadığımızı Bir Adanalı Süleyman Arslan Başardı

“Anlarsa Uzağım Yakınımdır, Anlamazsa Yakınım Uzağımdır” sözüyle edebiyat tarihine damga vuran İsmail Fakirullah hazretlerinin bu güzel sözüne örnek olacak bir anlayışı Bir Adanalı çok iyi anlamış ve çok güzel bir işe vesile olmuştur.

A+A-

18.YY’da gerçekleştirilen Tillo’daki meşhur Işık Hadisesi ile öğretmen-öğrenci ilişkisini en güzel şekilde yansıtan tarihi mirasımız Siirtli olmayan biri tarafından on binlerce baskısı bulunan 2 farklı dergide yer verildi.

Dünyanın sayılı hava yolu taşımacılık şirketi olan THY’nin 52 ülkede okunan aylık yayın organı olan SKY Life ve Anadolu Jet Magazin dergilerinin Aralık 2011 sayısında Tillo’daki ışık hadisesine geniş yer verildi. Aylık olarak yayımlanan dergi hem Türkçe hem de İngilizce olarak hizmet veriyor.

Türkiye ile birlikte 52 ülke okuyucusuna ulaşan derginin Aralık sayısında Tillo’daki ışık hadisesine yer verilmesinin aktörü THY Siirt Şefi Süleyman Arslan olduğu öğrenildi. Kendisi aslen Adana’lıdır. Arslan’ın bu duyarlılığı İsmail Fakirullah hazretlerinin “Anlarsa uzağım yakınımdır, anlamazsa yakınım uzağımdır” sözünü anımsattı.

 

 

 

Bu haber toplam 2694 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!