1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yılın ilk ders zili bugün çaldı
Yılın ilk ders zili bugün çaldı

Yılın ilk ders zili bugün çaldı

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı düzenlenen törenle açıldı. Resmi açılış töreni Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

A+A-

Siirt’te 2015-2016 eğitim-öğretim yılı açılış töreni, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda gerçekleşti. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende, Öğrenciler, günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu. Vali Mustafa Tutulmaz, burada yaptığı konuşmada, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı ilimizin öğrenci, öğretmen ve velilerine hayırlı uğurlu olsun dileğinde bulundu.

Vali Tutulmaz, ‘Bir ülkenin gelişmişlik ve kalkınmışlık seviyesinin eğitimli insan gücüyle doğru orantılı olduğunu, bugün ulaşılan teknolojik imkânlarla, eğitimin artık üretime yansıdığının görüldüğünü’ ifade etti. 

Öğrencilere planlı ve düzenli çalışmanın yanı sıra bol bol kitap okumalarını de tavsiye eden Vali Tutulmaz,”Eğitim-öğretim alanında devletimizin yaptığı her türlü yatırım, geleceğimizin teminatı çocuklarımız içindir.”diyerek, sözlerini tamamladı.

Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay ise yaptığı konuşmada; geçen yıl 6-7 Ekim’de yaşanan olayların, çocuklarımızın geleceğini ve eğitim camiamızı olumsuz yönde etkilediğini belirterek, bu tür olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

Suay, 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilimizde 110 bin öğrenciye, 4500 öğretmenin hizmet vereceğini, Öğretmen eksiğinin ücretli öğretmen alımıyla açığın kapatılacağını belirterek, ilimizdeki bütün okullarımızı kurs merkezi haline getirdiklerini, Liselerde öğrenim gören öğrencilerimiz için bu kurslarımızda destekleme ve yetiştirme kurslarıyla beraber sosyal ve sanatsal alanlarda da ücretsiz eğitim verileceğini söyledi.

Suay, 2015 yılında ilimize 280 derslik kazandırdıklarını,3 bin yeni sıra alındığını, 3 bin sıranın da yenilendiğini, ilimizin eğitim öğretime hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Yapılan konuşmaların ardından, Okulda eğitim gören 8 sınıf öğrencileri, bu yıl yeni okula başlayan öğrencilere çiçek verdi.

Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindekiler daha sonra sınıfları gezerek, öğrencilere  ders kitaplarını dağıttılar.

Öğrencilerle sohbet eden Vali Tutulmaz, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk dersini başlattı.

Törene, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğgneral Ahmet Şimşek, Vali yardımcısı Bünyamin Kuş, İl Jandarma Komutanı, Halidun Eren, İl Milli Eğitim Müdürü fethi Suay, Okul Müdürleri, veliler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

ders-zili1.jpgders-zili2.jpg

Bu haber toplam 2713 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!