1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Yılın Annesi Ödülü verildi
Yılın Annesi Ödülü verildi

Yılın Annesi Ödülü verildi

Siirtliler.Net’in geleneksel olarak sürdürdüğü yılın annesi ödül töreni dün Hz.Veysel Karani’de düzenlendi.

A+A-

 

Siirtliler.Net tarafından “Türkiye’de Anneler Günü Siirt, Hz.Veysel Karani Merkezli Kutlanılmalı” adlı kampanyası ısrarla devam ediyor.
 
Dün (12 Mayıs Pazar) Anneler Günü dolayısıyla Hz.Veysel Karani’de etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Siirt Valisi Ahmet Aydın, Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş, Müftü Faruk Arvas, Kayabağlar Belediye Başkanı Nafi Sevgili, Baykan Kaymakamı Ali Karakaya, Prof.Dr.İhsan Süreyya Sırma ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik Hz.Veysel Karani avlusunda yapılması planlanırken sağanak şekilde başlayan yağmur nedeniyle program kapalı bir düğün salonuna alındı.
 
İSTANBUL SİİRTLİ 50 ANNE ORADAYDI
 
İSİDER (İstanbul Siirtliler Derneği) tarafından anneler günü dolayısıyla 50 Siirtli anne, Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın destekleriyle Siirt’e gelerek anneler günü etkinliğine katıldılar. İSİDER Kadınlar Komisyonu Başkanı Selma Altınok, İstanbul’daki anneler adına, yılın annesi seçilen Ayşe Aslancı’ya bir buket çiçek hediye edildi.
 
Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel tarafından 4 yıldır sürdürülen Anneler Günü ve Hz.Veysel Karani konulu kampanyanın amacı katılımcılara anlatıldı. Güzel, konuşması sırasında bu fikrin asıl sahibi olan İngilizce hocası Bekir Berkay Türkay’a teşekkür etti.
 
Memur eşi olan Veysel Karani Mahalle Muhtarı Hacer Çıtak ise yaptığı konuşmada Siirt’e ilk tayini sırasında yaşadığı bir anıyı anlatarak “Türkiye’de Hz.Veysel Karani’nin Siirt’te olduğu bilinmiyor” dedi.
 
YILIN ANNESİ ÖDÜLÜ VALİ AYDIN TARAFINDAN VERİLDİ
 
Sahneye davet edilen aslen Eruh’lu olan Yılın annesi Ayşe Aslancı, Kürtçe konuşarak “en hayırlı kız çocuğu okuyan kız çocuğudur” dedi. Siirtliler.Net Geleneksel Yılın Annesi Ödülü ise Vali Ahmet Aydın tarafından verildi.
 
Vali Ahmet Aydın, “böyle anlamlı bir etkinliği bu yıl 3.kez düzenleyen Siirtliler.Net’e çok teşekkür ediyorum. Oldukça anlamlı bir etkinlik” dedi.
 
 
GROSSMALL AVM HEDİYESİ ANNENİN EVİNDE VERİLECEK
 
Öte yandan Grossmall AVM tarafından yılın annesine verilecek olan çeşitli hediyeler önümüzdeki günlerde yılın annesi seçilen Ayşe Aslancı'nın evinde verileceği bildirildi.
 
 
anne1-002.jpg
 
anne2-002.jpg
 
anne3-001.jpg
 
anne4-001.jpg
 
anne5-001.jpg
 
anne6-001.jpg
 
anne7-001.jpg
 
anne8-001.jpg
Bu haber toplam 6782 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!