1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Yılın Annesi etkinliği toplumda kabul görüyor
Yılın Annesi etkinliği toplumda kabul görüyor

Yılın Annesi etkinliği toplumda kabul görüyor

Siirt’te ilk kez uygulanan Yılın Annesine ödül verilmesi etkinliği toplumun birçok kesiminde takdirle karşılandı.

A+A-

Siirtliler.Net Derneği’nin yöneticileri tarafından ilimizde ilk kez uygulanan yılın annesi ödülünün Hz.Veysel Karani türbesinin önünde bir basın açıklamasıyla verilmesi etkinliği takdirle karşılandı.

Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı tarafından gönderilen bir mektupta yılın annesi ödül töreniyle ilgili aşağıdaki ifadelere yer verildi;

Siirtliler.Net Derneği’ne

Sevgi ve şefkatle, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen ve toplum hayatının temel direği olan Annelerimizin hatırlanmasına yönelik örnek bir gelenek başlatmanızdan ötürü, Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı olarak memnuniyetimizi ifade ediyoruz.

Bu güzel geleneğin, ilimiz ve insanlık için örnek bir şahsiyet olan Veysel Karani Hazretlerinin türbesinin önünde başlaması ve her yıl burada devam edecek olması, ayrıca Mavi Marmara Gemisinde şehid düşen İbrahim Bilgen’in eşi Suna Bilgen’in “Yılın Annesi” seçilmesi kamuoyunda büyük ilgi ve takdir görmüştür.

Toplumun manevi değerlerini önemseyen ve temel hassasiyetlerini gözeten etkinliklerinizin devamını diliyor, vakfımız olarak bu yöndeki çalışmalarınıza her türlü desteğe açık olduğumuzu belirtiyor, başarılar diliyoruz.

Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Adına

Başkan

 

Zeki Akyüzlü

Bu haber toplam 1997 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!