1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yıldızlar Basketbol Takımı, alkışlarla Elazığ’a uğurlandı
Yıldızlar Basketbol Takımı, alkışlarla Elazığ’a uğurlandı

Yıldızlar Basketbol Takımı, alkışlarla Elazığ’a uğurlandı

Milli Eğitim Spor Kulübü Yıldızlar Basketbol Takımı, geçtiğimiz hafta sonu Polis Gücü Spor Kulübü Yıldızlar Basketbol Takımı’nı finalde yenerek, ilimizi grup yarışmalarında temsil etmeye hak kazanmıştı.

A+A-

Tüm imkânsız ve olumsuz durumlara rağmen Milli Eğitim Spor Kulübü Yıldızlar Basketbol Takımı, ilimizi temsilen grup yarışmalarına katılmak üzere Elazığ’a uğurlandı.

 

Polis Amca İÖO Eski Beden Eğitimi Öğretmeni Nurettin Aras ve Erkan Algan antrenörlüğündeki takım, grup yarışmalarına gitmeden önce Polis Amca İÖ Okulu’nu ziyaret etti. Çünkü antrenörlerden Nurettin Aras, bu okulda görev yaptığı 7 sene içerisinde 6 şampiyonluk elde etmişti. Bu başarılar da takımın bu okuldan uğurlanmasına vesile olmuş.

 

 

Takım adına Siirtliler.Net’e açıklamada bulunan Erkan Algan; “Hedefimiz Siirt’i en iyi şekilde temsil ederek çocuklarımıza final heyecanını yaşatmaktır. Son zamanlarda Siirt’te basketbolun konuşulması bizleri mutlu ettiği gibi, çocuklarımıza, ailelere ve basketbol severlere heyecan vermektedir. Bizden desteğini esirgemeyen Milli Eğitim Şube Müdürü Cengizhan Başaran’a, kulüp başkanımız Rıdvan Yardım’a, çocuklarımızın ailelerine ve bu yolda bizlere destek veren beden eğitimi öğretmenlerine teşekkür ederiz.”dedi.

 

 

Siirt basketboluna verdiği büyük emeklerle ayrı bir hava katan Erkan Algan, basketbolun desteklenmesi gerektiğini söyleyerek şöyle devam etti; ”Maalesef Siirt’te basketbola gereken önem verilmiyor. Sizlerin de belirttiği gibi, yaklaşık 20 spor kulübümüzden sadece 2 tanesi basketbolda takım çıkarmıştır. Bu da çok üzücü bir durumdur. Önümüzdeki günlerde ilimizi basketbolun gençler kategorisinde temsil edecek olan Polis Gücü Gençler Basketbol Takımı’na da başarılar dilerim. Ayrıca Siirt’te basketbolu gündeme getiren yazarlarınızdan Fecri Barlık ve Siirtliler.Net Ailesi’ne teşekkür ederiz. Geçtiğimiz hafta sonu sitenizin basketbolu takip edip gündeme taşıması bizlere büyük heyecan verdi. Aynı hassasiyeti diğer basınımızdan da beklerdik. Son olarak da Elazığ depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, depremzede vatandaşlarımıza da sabırlar dileriz. Elazığ depreminin verdiği acıyı paylaşıyoruz.”dedi.

 

 

Polis Amca İÖO Müdürü Metin Turhan, okul adına ilimizi temsil eden Yıldızlar Basketbol Takımı’na başarılar dileyerek, kendisinin ve öğrencilerinin alkışları arasında takımımızı Elazığ’a uğurladı.

 

Siirtliler.Net Ailesi olarak, Milli Eğitim Spor Kulübü Yıldızlar Basketbol Takımı’na grup müsabakalarında başarılar dileriz.

 

Bu haber toplam 3828 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!