1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yeşeren Umutlar öğrencileri Çanakkale'den döndü
Yeşeren Umutlar öğrencileri Çanakkale'den döndü

Yeşeren Umutlar öğrencileri Çanakkale'den döndü

Emniyet’in dershaneye gönderdiği öğrencilerden 40 kişilik grup Kayseri, Ankara, İstanbul, Çanakkale ve Afyonkarahisar’a 5 günlük bir gezi turuna çıktılar.

A+A-

Siirt Emniyet Müdürlüğü’nce düzenlenen SODES kapsamında “Yeşeren Umutlar” projesi ile dershaneye gönderilen öğrenciler 5 gün boyunca doyasıya gezdiler. Gezide öğrenciler farklı yerleri görmenin yanısıra tarihi geçmişlerinin izlerine de yakınlaşma imkanı buldular.

 

12-17 Haziran 2010 tarihleri arasında SBS’de başarılı olan öğrencilerden 40 öğrenciyel birlikte, Kayseri, Ankara, İstanbul, Çanakkale ve Afyonkarahisar illerini kapsayan bir gezi düzenlendi.

 

Gezilen illerin her birinde ayrı kültür ayrı tarihi mekanlar olmasına rağmen özellikle biri vardı ki öğrencileri de ençok etkileyen yer burası oldu.

 

Milletimizin tekrar dirildiği, vatanı ve namusu için herşeyini feda ettiği, gerektiğinde canını bile seve seve verebileceğini gösterdiği, doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle kardeşçe vatan savunmasına gidildiğinin göstergesi, Atatürk’ün “Size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” dediği, anaların çocuklarını kınalayıp vatana kurban olarak gönderdiği, metrekareye 6 bin merminin düştüğü ve 253 bin askerimizin şehit olduğu bu yer Çanakkale’den başka yer değildi.

 

Rehberler eşliğinde destanların yazıldığı Çanakkale’yi gezen öğrenciler vatan sevgisini, birlik ve beraberlik duygularını burada en yoğun bir şekilde yaşayıp hissettiler.

Bu haber toplam 2201 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!