1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yeşeren Umutlar Bilgi Evi Yaz Okulunda Coşkulu Veda
Yeşeren Umutlar Bilgi Evi Yaz Okulunda Coşkulu Veda

Yeşeren Umutlar Bilgi Evi Yaz Okulunda Coşkulu Veda

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi tarafından yürütülmekte olan “Yeşeren Umutlar Bilgi Evi Yaz Okulu” mezuniyet töreni ile sona erdi.

A+A-

İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi, öğrencilerin tatili eğitici ve eğlenceli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla açılan yaz okuluna devam eden 72 öğrenci 4 haftalık eğitim programı dahilin de genel kültür, basketbol, voleybol, yüzme, masa tenisi, resim, sinema, bilgi yarışmaları gerçekleştirildi. Programın son haftasında yapılan ilimizin inanç turizmi açısından önemli yere sahip sertifikalı İbrahim Güneş rehberliğinde Tillo gezisi düzenlendi.

 

 

Yeşeren Umutlar Bilgi Evi Yaz Okulu’nun dün İlim yayma Cemiyeti Konferans Salonunda gerçekleştirilen veda töreninde öğrenciler ve aileleri katıldı ve 72 öğrenciye başarı belgeleri dağıtıldı.

 

Dün yapılan kapanış töreninde çocuklarını yaz okuluna yönlendiren velilere teşekkür eden

Yeşeren Umutlar Bilgi Evi Proje koordinatörü Özer Fethi Çelepçıkay: “Yorucu geçen bir eğitim döneminin ardından dinlenmeyi, eğlenmeyi en fazla öğrenciler hak ediyor. Öğrencilerin yaz tatilinde kötü alışkanlık edinmelerini önlemek, bir takım bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla bu yıl açtığımız yaz okulunda geçirdikleri süre içinde, sosyal yönlerini geliştirmenin yanı sıra, farklı okul ve mahallelerden arkadaşlar edinerek hayata bakış açılarını zenginleştirmelerini sağlıyoruz. Hem zihinsel ve bedensel yönden gelişimlerini sağlamaya hem yeteneklerini keşfetmeye yönelik yaz okulumuzda yaz tatilini eğlenceli bir şekilde geçirmeleri için yavrularımıza böyle bir imkân sunduğumuz için oldukça mutluyuz. Yaz okulu süresinde azami gayret gösteren özverili kurs öğretmenlerine de teşekkürü bir borç biliriz.” Şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1754 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!