1. YAZARLAR

  2. Bekir Berkay Türkay

  3. Yerel Seçimler Yaklaşırken AK Parti ve AKP
Bekir Berkay Türkay

Bekir Berkay Türkay

Yazarın Tüm Yazıları >

Yerel Seçimler Yaklaşırken AK Parti ve AKP

A+A-

Yerel Seçimler Yaklaşırken AK Parti ve AKP

 

Yerel seçimlerin sürecinin başladığını hepiniz farketmişsinizdir. Süreç kimilerine göre titiz bir çalışma ile yürütülüyor kimilerine göre ise “eski tas eski hamam" hatta daha da kötü.

 

Okuyan-takip edenlerin de açıkça bildiği gibi bendeniz “tarafsız” falan değilim, bilakis tarafım ama taraf olmam Allah’a şükürler olsun ki doğrudan ayrılmama sebebiyet vermiyor, aksine taraf olduğum tarafa doğru Allah’ın verdiği güçle her türlü doğruluk oklarını yöneltebiliyorum. Bu davranışım çok abartılacak bir davranış değil aslında, normal bir Müslüman’ın 7/24 yapması farz olan bir davranış.

 

Yerel seçimlerde aday adayı enflasyonu bazen partilileri-taraftarları sevindirirken, bazı nitelikteki adayların başvuruları tabanda ciddi rahatsızlığa sebep oluyor.

Öyle aday adayları görüyoruz ki o parti ile alakası olmamış ama parti sayesinde prim yapmaya çalıştığı aşikar olan,

Öyle aday adayları görüyoruz ki kendi ticaretinde-kariyerinde hiç bir başarı kaydetmemiş ama parti aday adayları arasında ismi geçerse sanki bunu hep bir nişan-paye gibi kullanacak olan,

Öyle aday adayları görüyoruz ki insanların aklında “bunun çıkarı olmasa babasının oğluna selam vermez” denen,

Öyle aday adayları görüyoruz ki “Sen nerelerdeydin!? Nereden böyle çıktın karşımıza!?” diye yüzüne haykırılacak olan,

Öyle aday adayları görüyoruz ki “bu adamın ne işi var bu partide!?” sorusunu herkese sormak isteyeceğimiz tipte,

Öyle aday adayları görüyoruz ki “hangi yüzle cesaretle bu aday adayı olmuş ki!?” diye arkasından konuşulan ve parti yönetimine buna cesareti-hadsizliği sizden kim verdi/destekledi diye acilen sormak istediğimiz cinsten “ADAY ADAYI” enflasyonu artık gerçekten mide bulandırmaya başladı.

Bu tipler Türkiyemin batısında da, doğusunda da aynı miktarda ve aynı pervasızlıkta yollarına devam ediyorlar. Asıl soru ise bu tipler nasıl oluyor da bu hadsizliği yapabiliyorlar. Parti yönetimleri bu gibi tiplerin partiyle şu veya bu şekilde isimlerinin anılmasının tabanda oluşturduğu rahatsızlığı ve seçimlere vereceği zararı hesaplayamıyorlar mı? Yoksa bu tiplerin verdiği/vereceği adaylık başvurusu ücretine tamah eden bir zihniyet mi var?

 

Yerel seçimler yaklaşırken AK Parti İnşiAllah AKP/ANAPLAŞMA sendromunu üzerinden bir an önce atar yoksa gidişat iyi değil. Reis’in dediği ama bazıları tarafından eksik anlaşılan “metal yorgunluğu” tanımı aslında “ANAPLAŞMAK”tır.


Bir okuyucumun gönderdiği ve yöneticilerin cevap vermesi gerektiği bir hususu mesajı aynen kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya aktarıyorum. (Bazı imla düzeltmeleri yaptım)

 

Yaklaşık 3 ay önce bir olay oldu genç yaşta bir çocuk bıçaklandı Siirt Devlet Hastanesinde gerekli müdahale edilmeden genel cerrah 3 kişi olmasına rağmen Diyarbakır’a havale edildi ve maalesef Batman’da öldü.

Basına da olayı anlatıp araştırılsın ve gerekli yerlerin en azından haberi olsun diye uğraşıldı ama hepsinin ortak konuşması siyasetçileri karşımıza alamayız diye yazılmadı. Neden?, çünkü atadıkları başhekim onların adamı başarısız görünüp eleştiri almasın diye yazmadılar ve ilgilenmediler

Şimdi bu  adamlar dürüst mü oluyor hocam?

 

Son cümleye-soruya dikkat!

 

Selam ve dua ile…

Bu yazı toplam 1863 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum