1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yerel Parlamentomuz, Vali Çolak’ı ziyaret etti
Yerel Parlamentomuz, Vali Çolak’ı ziyaret etti

Yerel Parlamentomuz, Vali Çolak’ı ziyaret etti

Siirt İl Genel Meclis başkanı Fırat Soysal ve Meclis üyeleri, Siirt Valisi Musa Çolak’ı makamında ziyaret etti.

A+A-

Siirt’te birlik ve beraberlik içerisinde, huzur ve güvene dayalı bir atmosfer havasında, ilimizin kalınması için yapılan yatırım ve projeler hızla devam etmekte olduğunu belirten Vali Musa Çolak, il genel meclis üyelerinin Siirt’e hizmet etmek için büyük bir gayretle çalıştıklarını belirtti.

 

İl Genel Meclis başkanlığına yeniden seçilen Fırat Soysal’ı il encümenlerini ve diğer organlara seçilen Meclis üyelerini tebrik ederek, başarı temennisinde bulunan Vali Musa çolak: “İl genel meclis üyeleri, halkın iradesi ile seçildiklerini, farklı siyasi görüşleri olabileceğini, ancak hangi siyasi görüşte olunursa olunsun, önemli olan Siirt'in var olan problemlerini çözüm noktasında, ortak hareket edebilmek ve Siirt’in gelecekte önemli bir cazibe merkezi haline getirmektir. Amacımız, İlimizde yapılacak yatırımlar ve projeler konusunda, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, Vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını yerelde çözüme kavuşturmak, refah ve yaşam standartlarını yükseltmektir." dedi.

 

Yerel yöneticilerin, halkı temsil etmek ve halkın mahallinde müşterek ihtiyaçlarını gidermek ve temelinde de halka hizmet anlayışına dayalı olarak seçilen meclis üyelerinin önümüzdeki dönemde de daha fazla çalışacaklarına inanıyorum. Vali Musa Çolak Konuşmasına şöyle devam etti: "Demokrasimizin güçlenmesi, ilimizin her alanda kalkınması için, İl Genel Meclisimizin yapacağı çalışmalar bu açıdan çok önemlidir. İlimiz merkez ve ilçelerimizdeki köylere yaptığım gezilerle vatandaşların sorunlarını mahallinde çözmek için çalışmalarımız da hızla devam etmektedir. KÖYDES projesi sayesinde köylerimiz asfalt yola, kapalı devre içme suyuna kavuştu. Şimdi de kanalizasyon ve alt yapı çalışmalarına ağırlık vermeye başladık. İnanıyorum ki hep birlikte çok daha büyük projeler gerçekleştireceğiz. Ben il valisi olarak, Siirt’te yaptığınız çalışmalar ve yaptığınız katkılardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

 

Kendilerine verdikleri desteklerinden dolayı, Vali Musa Çolak’a teşekkür eden İl Genel Meclisi başkanı  Fırat Soysal da, “Siirt’in kalkınması için üzerlerine düşen görevleri yerine getirmek için meclis üyeleri ile birlik ve beraberlik içerisinde çalıştıklarını ve büyük bir gayret gösterdiklerini belirterek, tek amacımız, Siirt‘in ekonomik, sosyal, kültürel ve diğer alanlarda kalkınması için hizmet etmektir.” diye konuştu.

Bu haber toplam 2170 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!