1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yeraltı Çöp Konteynerleri Yaygınlaşıyor
Yeraltı Çöp Konteynerleri Yaygınlaşıyor

Yeraltı Çöp Konteynerleri Yaygınlaşıyor

Siirt Belediyesi, daha temiz ve modern bir Siirt için ‘Yeraltı çöp konteyner’i uygulamasını yaygınlaştırıyor.

A+A-

Siirt’te 70 adet ‘Yeraltı çöp konteyner’inin montajı Siirt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Ay sonuna kadar Siirt genelinde 70 adet çöp konteyneri yerleştirilmesi planlanıyor.

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’ın talimatı ile il merkezinde başlayan modern yer altı çöp konteyneri sistemiyle, çöp ve atıkları yer altında izole ederek, koku, bakteri, hastalık ve benzeri istenmeyen sonuçların önüne geçerken görsel kirliliği de tamamen ortadan kaldırıyor.

Siirt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Biz belediye olarak her zaman daha yaşanabilir, daha düzenli ve daha temiz bir şehir için çalışıyoruz. Bunun için de evsel atıklarımızla ilgili, hem sokaklarımızın bakımı hem daha kullanışlı hem de sağlık açısından uygun ve kapasite açısından da daha geniş olan bu yeraltı çöp konteynerlerinin eksik olan mahallelerimize yerleştirme çalışmaları başlamıştır. Bu yeraltı çöp konteynerleri sayesinde sokak ve caddelerimizde kirlilik önlenecek hem de şehrimiz daha modern bir çöp toplama sistemine kavuşacak. Siirt genelinde çalışmaların başladığı ve bütün mahallelere yer altı çöp konteynerinin montajı yapılacaktır” denildi.

Bu haber toplam 1542 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!