1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yeni TOKİ Projeleri Siirt’te hayata geçirilecek
Yeni TOKİ Projeleri Siirt’te hayata geçirilecek

Yeni TOKİ Projeleri Siirt’te hayata geçirilecek

Ak Parti Siirt Milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktay, yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte Bakanlıklar nezdinde Ankara’da temaslara başladı.

A+A-

TOKİ Başkan Yardımcısı Sami Er’i ziyaret eden Aktay, Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu ve ilgili müdürlerle toplantı yaparak Siirt Merkez başta olmak üzere her ilçeye birer TOKİ projesinin yapılmasını talep etti. Bununla ilgili olarak TOKİ tarafından bir talep organizasyonunun gerçekleştirileceğini kaydeden Aktay, ilk etapta bu talep organizasyonunu tamamlayan Pervari ilçesine 350 konutluk bir projenin hayata geçirileceğini söyledi. Milletvekili Yasin Aktay, ayrıca yılan hikâyesine dönen Veysel Karani ve Tillo Kentsel Dönüşüm Projelerinin de 2016 yılında hayata geçirilmesini istedi.

İnanç turizmi açısından iki önemli merkez olan Veysel Karani ve Tillo'da uygulanacak projeler hakkında sunu eşliğinde bilgi alan Aktay, her iki proje için Bakanlar Kurulu’ndan acil kamulaştırma kararı çıkarıldığını ve hak sahiplerine gereken ödemelerin yapıldığını belirtti.

ANKARA VE DÜNYA’DAKİ İYİ İLİŞKİLERİMİZİ YATIRIMA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Amaçlarının Siirt'i kalkındırmak olduğunu vurgulayan Aktay, "Yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte bakanlıklar nezdinde Ankara’da temaslara başladık. Var olan kaynakları memleketimize aktarmak için çaba harcıyoruz. Söz verdiğimiz vaatlerimizi bir bir gerçekleştireceğiz. Önümüzde çok güzel bir dönem var, bunu Siirt’imiz için en güzel şekilde değerlendireceğiz. Ankara başta olmak üzere dünyadaki iyi ilişkilerimizi memleketimizin lehine değerlendireceğiz. Bunun zamanlamasını da çok iyi planlamamız gerekir. Aksi takdirde sonuç alamayız. Sabrederek ve ısrar ederek bunu hep birlikte başaracağız" dedi.

toki1-001.jpgtoki2.jpg

Bu haber toplam 3079 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!