1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yeni Otogarın Mevkisi Ne Kadar Doğru
Yeni Otogarın Mevkisi Ne Kadar Doğru

Yeni Otogarın Mevkisi Ne Kadar Doğru

Siirt Belediyesi şehrimize çağdaş bir otogar yapılabilmesi için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Ama yeni otogar için seçilen mevki halk tarafından tartışılıyor.

A+A-

Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına Siirt’in yeni otogarının yerini gösteren ve görüş alan Belediye Başkanı Selim Sadak, “mevcut otogar artık ilimizin ihtiyaçlarını kaldırmıyor. Yeni, çağdaş bir otogar yapacağız” dedi.

Bir şehrin aynası olarak kabul edilen otogarlar şehrin ne kadar modern ve çağdaş olduğunu gösteriyor. Mevcut otogar ilimizle ilgili oldukça kötü bir imaj bırakırken yapılması düşünülen yeni otogar için seçilen yerle ilgili tartışmalar başladı. Yeni seçilen yerle ilgili kimi görüşlere göre hem görünüm hem de ihtiyaca cevap vermesi konusunda sıkıntılar doğuracağı belirtiliyor.

Sokakta, esnaf arasında yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda vatandaş şu sorulara belediye başkanının cevaplamasını istiyor. Vatandaşın Siirtliler.Net’ten bilgisayar ekranlarına taşımasını istediği o sorular:

Şu anki otogar mevcut yolcu kapasitesini kaldırmakla beraber yapılacak yeni bir tadilat ile mevcut otogar değerlendirilemez mi?

Bütün şehirlerde otogarlar, şehirlerin girişinde bulunurken seçilen yeni arazi Siirt’in çıkışı sayılabilecek Eruh yolunda olması ne kadar doğru?

Yapılacak yeni otogarın Siirt’in girişi veya yeni yapılacak çevre yolu güzergâhı üzerinde olması şehrin gelişmesine katkıda bulunmaz mı?

Özellikle yeni otogarın yapılması sonucunda eski otogarın yeri nasıl değerlendirilecek?

 

Vatandaşlar şimdi bu soruların yanıtlarını bekliyor… 

 

 

Bu haber toplam 5498 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!