1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yeni Otogar Çalışmaları Başladı
Yeni Otogar Çalışmaları Başladı

Yeni Otogar Çalışmaları Başladı

DİKA’nın Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında geçtiğimiz ay destek almaya hak kazanan “Siirt’e Hoş geldiniz” projesiyle Siirt’e yeni bir otogar yapılması için gerekli ön mimari ve mühendislik çalışmaları yapılacak.

A+A-

Siirt’te bugün kullanılan Siirt Otogarı yaklaşık 30 sene öncesinde yapılmış bir bina. İlin artan nüfusu ve gelişmişlik düzeyi ile birlikte birçok açıdan yetersiz kalan bu binanın içinde yer, yer hasarlı yapılar bulunmakta ve içi terk edilmiş bir yapı görünümünde.

 

Mevcut otogar, hem ilde otogarı kullanan yolcular için kullanışsız, hem de Siirt’te mola veren veya Siirt’e gelen yolcularda Siirt’in ilk görünen yüzü olarak il ile ilgili oldukça kötü bir izlenim yaratmakta.  Siirt’e işlevsel, yolcu hacmini taşıyabilecek ölçüde modern bir otogarın inşası ile Siirt,  misafirlerine hoş geldin derken güvenli ve yeterli bir hizmet sağlamış olacak.

 

Siirt’e yeni bir otogar kazandırma amacıyla yola çıkılan bu projede, otogar inşasının yapılabilmesi için gerekli olan ön çalışmalar tamamlanacak. Bu ön çalışmalar arasında mimari, statik, makine, elektrik, harita ve peyzaj projelendirme çalışmaları yer alıyor. İhale yoluyla hizmet alımı yapılması planlanan bu çalışmaların neticesinde otogar inşasına başlanabilecek. Ayrıca çalışmaların sağlayacağı yol haritası ile otogar inşasında zaman ve insan kaynağı verimli kullanılmış olacak.

 

 

 

Bu haber toplam 4137 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!