1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yeni okullar ve asfalt çalışmaları incelendi
Yeni okullar ve asfalt çalışmaları incelendi

Yeni okullar ve asfalt çalışmaları incelendi

Bahçelievler Mahallesi’nde temeli atılan ve yapımına başlanan yeni “Ticaret Turizm ve İletişim Lisesi” inşaatında incelemelerde bulunuldu.

A+A-

Eğitim kurumları başta olmak üzere, yol çalışmaları ve tarihi mekânlarda incelemelerde bulunan Vali Musa Çolak, çalışmaları sürdürülen Ticaret Turizm ve İletişim Lisesi’nin inşaat alanını gezdi.

ETEKER: “TEMEL KAZI ÇALIŞMALARI BİTİRİLDİ”

İl Milli Eğitim Müdürü T. Fikret Eteker, Bayındırlık İl Müdürü Mehmet Çeçe, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Kurtuluş ve Defterdar Musa Acun tarafından karşılanan Vali Çolak yetkililerden bilgi aldı. İl Milli Eğitim Müdürü T. Fikret Eteker, “Yeni lisenin temel kazı çalışmalarının bitirildiğini, 2 milyon 145 bin TL ihale bedeli ile 500 günlük süre içerisinde tamamlanacağını, okulun 20 derslikten oluştuğunu, Okul kompleksi bir adet spor salonu, çalışma alanlarına göre atölyeler ve idari birimden oluştuğunu” söyledi.

ÇOLAK: “EĞİTİM HER ZAMAN BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ”

Vali Musa Çolak ise Yaptığı konuşmada ”Eğitim her zaman birinci önceliğimizdir, çocuklarımızın daha rahat, sağlıklı ve modern ortamda eğitim görmeleri en tabii haklarıdır, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi bir şekilde yarınlara hazırlamak en temel görevimizdir. İlimizdeki okul ve derslik sayıları gün geçtikçe artmakta ancak bunu yeterli görmüyorum, İlimizdeki eğitim yatırımlarına daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Çolak, İlimize kazandıracağımız yeni bir lise ile ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerimizin modern ve tam donanımlı bir eğitim yuvasına kavuşturacağız.” dedi.

KAZIM KARABEKİR İLKOKULU YENİDEN İNŞA EDİLİYOR

Buradan ayrılan Vali Musa Çolak ve beraberindekiler, yıkım kararı ile boşaltılmasına karar verilen Kazım Karabekir İlköğretim Okulunda incelemelerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürü tarafından karşılan Vali Çolak yetkilerden konu hakkında bilgi aldı. Milli Eğitim Müdürü Fikret Eteker, Okulun yıkım kararı ile boşaltıldığını, burada eğitim gören öğrencilerin Cumhuriyet İlköğretim okuluna geçici süreyle nakil edildiklerini, burada ikili öğretim ile eğitimlerine devam ettiklerini, ayrıca okulun yıkılarak yeniden aynı alanda 24 derslik olarak inşa edileceğini, gerekli ödeneğin de mevcut olduğunu söyledi. Vali Çolak Okulun yapım işinin en kısa sürede yapılması için işlemlerin hızlandırılmasına dikkat çekerek, yetkililere talimat verdi.

ŞEYH NACCAR KÜLLİYESİ YOLU ASFALTLANIYOR

Daha sonra Şeyh Naccar Külliyesi yolu asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Musa Çolak, “İlimizin yetiştirdiği önemli din bilginlerinden olan Şeyh Naccar Külliyesi ve bağ yolları asfalt çalışmalarının tamamlandığını, Vatandaşlarımız gerek şeyh naccar külliyesine, gerekse bağlara çok rahat bir şekilde gidebileceklerdir.” dedi. Külliyeyi de ziyaret eden Vali Musa Çolak’ a Külliye sorumlusu M. Suat Demir tarafından bilgi verildi. Vali Çolak. “Tarihi yapıların gelecek nesillere birer kültür mirası olarak canlı bir şekilde bırakılmasının önemine vurgu yaparak, Külliyenin koruma altında tescil edildiğini, onarıma ihtiyaç olduğunu, bu bakımdan onarımın yapılması amacıyla, Külliyenim mimari dokusuna uygun hazırlanacak bir proje ile Kültür ve Tabiat Varlıkları Yüksek Kurulundan izin alınmak suretiyle, yetkililerden proje hazırlamaları konusunda talimat verdi.

Bu haber toplam 2245 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!