1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yeni Mahalledeki Şeyh Tayyar Camisi yetmiyor
Yeni Mahalledeki Şeyh Tayyar Camisi yetmiyor

Yeni Mahalledeki Şeyh Tayyar Camisi yetmiyor

Siirt Yeni Mahalle’de bulunan Şeyh Tayyar Camisi, mahalle nüfusunun artmasından dolayı yetmemeye başladı. Cami görevlileri ve cemaatinin bir önerisi var.

A+A-

Yeni Mahalle’de bulunan ve mahalle nüfusunun gittikçe artmasından dolayı Şeyh Tayyar Camisi artık mahalle sakinlerine yetmemeye başladı. Özellikle Cuma günlerinde cemaat camiye sığmamakta ve yokuşta bulunan cadde üzerinde namaz kılmak zorunda kalmaktadır.

CAMİYİ BÜYÜTMEK MÜMKÜN

Konuyla ilgili görüşme yaptığımız Caminin İmam Hatibi Ahmet Erkoyuncu hoca: “Camimizi kullanan mahalleli bu konuyla ilgili defalarca bize başvurdu. Camimizin yan tarafında bulunan ve satılık olduğunu öğrendiğimiz müstakil ev ile ilgili satın alınamazmı diye hep konuşuldu. Cemaatimizin böyle bir imkânı yok maalesef. Durumu iyi olan hayırseverlerin desteği olursa o müstakil ev satın alınarak mahallemizin ihtiyacına cevap verebilecek büyüklükte bir camiye kavuşmuş oluruz.” Şeklinde konuştu.

CAMİ CEMAATİ HAYIRSEVER İŞADAMLARINDAN DESTEK BEKLİYOR

Cami cemaatinden görüştüğümüz vatandaşlar ise “Neredeyse her Cuma caddeye taşıyoruz. Cami içi yetmiyor ve yer bulamıyoruz. Kışın bu durum daha zahmetli oluyor. Hayırsever işadamları katkı sağlarlarsa hep birlikte bu sorunu çözebiliriz. Yan taraftaki müstakil ev caminin büyütülmesi için güzel bir alternatiftir.” Şeklinde fikirlerini söylediler.
 

seyh-tayyar-camisi1.jpg

seyh-tayyar.jpg

Bu haber toplam 7552 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum