1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yeni İnciler Projesi, basına tanıtıldı
Yeni İnciler Projesi, basına tanıtıldı

Yeni İnciler Projesi, basına tanıtıldı

Yeşeren Umutlar Derneği’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen YENİ İNCİLER ARIYORUZ projesi basına tanıtıldı.

A+A-

İlham kaynağının İstanbul’daki Siirtli hemşehrimiz Polis Başmüfettişi 1.Sınıf Emniyet Müdürü İnci Aksoy olduğu “Yeni İnciler Arıyoruz” projesi Siirt İl Emniyet Müdürlüğü ve Yeşeren Umutlar Derneği’nin işbirliği ile uygulanacaktır.

Dün sabah Polis Evi’nde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına İstanbul’dan gelerek katılan Polis Başmüfettişi İnci Aksoy’un yanı sıra İl Emniyet Müdürü Recep Güven, Yeşeren Umutlar Derneği yöneticileri katıldı.

Proje kapsamında 18-22 yaşları arasında 20 Siirtli kız ücretsiz olarak Polis Okulu sınavlarına hazırlanacaktır. Polis olmak isteyip projeden istifade etmek isteyen iki yüzden fazla Siirtli kız müracaat etti. Yapılan değerlendirmelerde 65 adayın seçildiği ve bu adayların dershane eğitimi alıp Polis Meslek Yüksekokulu seçmelerine katılmaları sağlanacak.

inci aksoy

Projenin ilham kaynağı olan ve memleketi Siirt’e gelerek projenin tanıtım toplantısına katılan 1.Sınıf Emniyet Müdürü İnci Aksoy burada yaptığı konuşmada: “28 yıl aradan sonra memleketimde olmaktan dolayı sevinçliyim. Böyle bir proje kapsamında memleketime davet edilmem için beni arayan Emniyet Müdürüm sayın Recep Güven’e teşekkür ediyorum. Memleketimdeki pırıl pırıl genç kızlarımızı şerefli emniyet teşkilatına kazandırmak için bu projede katkıda bulunmam benim için onur vericidir.” dedi.

Aksoy’un konuşması sırasında duygulandığı gözlerden kaçmadı.

Bu haber toplam 4451 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!