1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yeni Çevre yolu projesi ilana çıktı
Yeni Çevre yolu projesi ilana çıktı

Yeni Çevre yolu projesi ilana çıktı

Siirt’e rahat nefes aldıracak yeni çevre yolu projesi ilana çıktı

A+A-

AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Siirt’e rahat nefes aldıracak olan yeni çevre yolu projesinin ihaleye çıkarıldığını belirtti.

 

İhalenin Karayolları Genel Müdürlüğünce gerçekleştirileceğini belirten Demirkıran yolun yapımı ile birlikte özellikle Botan Çayının kollarının üzerinde kurulmakta olan 20 civarındaki hidro elektrik santraline ait iş makineleri ile maden kamyonlarının kent içinden geçişlerinin önleneceğini ve bu sayede il merkezinin rahat bir nefes alacağını vurguladı.

 

Demirkıranın yaptığı yazılı açıklama şöyle “Kurtalan –Batman, Kurtalan – Üçyol, Ziyaret- Siirt bölünmüş yol projeleri, Siirt-Eruh – Şırnak yolu, Siirt- Pervari, Pervari- Hizan, Pervari- Çatak yollarından sonra Siirt Merkeze büyük bir rahatlık sağlayacak olan yeni çevre yolu yapımı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ilana çıktı. Küçük Sanayi Sitesi kavşağından Şirvan – Aydınlar yol ayrımına bağlanacak çevre yolu 7,5 km olup, bölünmüş yol ve beton asfalt olarak yapılacak. İhalesi 19.01.2011 tarihinde yapılacak olan çevre yolumuzun tamamlanmasından sonra Botan nehri ve kolları üzerinde yapılacak 20 civarında hidroelektrik santralın ağır iş makinaları ve ağır tonajlı parçaları ile maden kamyonları artık şehir merkezinden geçmeyeceklerdir. Çevre yolunun tamamlanmasından sonra Organize Sanayi Bölgesi de ulaşım da rahatlayacaktır.” 

Bu haber toplam 4174 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!