1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yemekhane ve Kantin denetimleri
Yemekhane ve Kantin denetimleri

Yemekhane ve Kantin denetimleri

İl Tarım Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Tarım İl Müdürlüğü, Kontrol Şubesi elemanlarınca Mayıs ayı içerisinde 19 adet eğitim kurumunun kantin ve yemekhane bölümlerinde hijyen ve gıda denetimlerinin yapıldığı bildirildi.

A+A-

Binlerce çocuğun eğitim gördüğü bu tip kurumlarda özellikle havaların ısınmaya başlamasıyla nüksetmesi muhtemel zehirlenme vakalarına karşı kurum yetkilileri ile kantin ve yemekhane personeli uyarılmış, gıda konusunda yanlış bilinen uygulamalar hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Kantin-yemekhane personellerinin hastalık taşıyıp taşımadıklarına ilişkin rutin aralıklarla yaptırmak zorunda oldukları portör muayenelerinin kontrolleri yapılmıştır. Önceki denetimlerde tespit edilen eksiklerin giderilip giderilmediği incelenmiştir.

Tarım Müdürlüğünce hazırlanan bilgilendirme broşürleri ilgililere dağıtılmıştır. Siirt Merkez ve ilçelerinde yürütülen denetimler eğitim dönemi sona erinceye kadar aralıksız bir şekilde devam edeceği bildirildi.

Vatandaşlarımız sağlıksız gıda satışı ve tüketime arzına ilişkin tespit ve duyumlarını ALO 174 gıda ihbar hattına veya 0 484 223 23 31 numaralı telefon numarası üzerinden il müdürlüğümüz yetkililerine bildirebilirler.

Bu haber toplam 2321 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!