1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yem Ambalajlama Tesisi üretime başladı
Yem Ambalajlama Tesisi üretime başladı

Yem Ambalajlama Tesisi üretime başladı

Yatırımları teşvik etmek amacıyla uygulamaya konulan kırsal kalkınma programı kapsamında vakumlu silajlı yem ambalajlama tesisi tamamlanarak üretime başladı.

A+A-

Yatırımları teşvik etmek amacıyla uygulamaya konulan kırsal kalkınma programı kapsamında vakumlu silajlı yem ambalajlama tesisi tamamlanarak üretime başladı. Siirt Organize Sanayi Bölgesinde kurulan tesiste, 10 kişiye istihdam sağlanacak.

 

Siirt Vali Vekili Orhan Burhan, ilde tarıma dayalı sanayinin gelişmesi için çaba harcadıklarını belirterek, "Siirt Organize Sanayi Bölgemizde kurulan vakumlu silajlı yem ambalajlama tesisinde, bölgemizde hayvancılığın temel ihtiyacı olan işlenmiş ve zenginleştirilmiş yem üretilecektir. Bu sayede besi ve süt hayvanlarından maksimum verim elde edilecektir. Ayrıca girdi maliyetleri de düşürülmüş olacaktır. İşletmeye açılan tesis, 5 ton/saat kapasiteye sahiptir." dedi.

 

Öte yandan Eruh ilçesinde kırsal kalkınma yatırım destekleme programı çerçevesinde yapılan süt işleme ve paketleme tesisinin inşaatı da devam ediyor. Tesisin bu yılın sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Bu haber toplam 2059 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!