1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yazlıca ve Kütlüce Köylerinde su sevinci
Yazlıca ve Kütlüce Köylerinde su sevinci

Yazlıca ve Kütlüce Köylerinde su sevinci

Siirt Merkez ilçede 2 köyde yaşanan su sıkıntısı KÖYDES tarafından yürütülen çalışmalarla giderildi.

A+A-

Siirt Merkez ilçeye bağlı İn kapı köyü Kütlüce Mezrası ile Merkeze bağlı Yazlıca köylerinde Merkez Köye Hizmet Götürme Birliği kanalıyla yaklaşık 110.000 TL maliyet ile tamamlanan çalışmalar sonucunda iki köyümüzde suya kavuştu.

AK Parti Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Nihat ALTUNÇ İL Özel İdaresi içme suları şube müdürü İbrahim BİŞKEN ve Merkez Khgb müdürü Yaşar NALBANT yazlıca ve kütlüce köylerine giderek çalışmaları yerinde gördü.

İl Genel Meclisi üyesi ALTUNÇ, yaptığı açıklamada “Bu iki köyümüz de uzun süredir içme suyu sıkıntısı yaşamaktaydı. Kütlüce köyümüzün su imkânları çok kısıtlıydı bir bahçe kaynağından temin ediliyor idi. bu kaynak kışın idare etse de yazın tamamen yetersiz kalıyor ve köy halkı susuzluk çekiyordu. Yazlıca köyümüz de uzun yıllar boş kalmış eski şu şebekesi ve kes on kuyusu kullanılamaz hale gelmişti. Köye dönen vatandaşlarımız bir dereden suyunu temin etmekteydi ama bu su hem yetersiz, içilemeyecek kadar kötü ve hastalık üretiyordu. Köy muhtarı ile bu dere suyundan aldığımız numuneye Siirt sağlık müdürlüğü içilemez raporunu verince konuyu sayın valimize ilettik. Sağ olsunlar imkân temin ettiler bu konuda yapılması gerekenlerde ardı sıra gelişince çok şükür iki köyümüzde uzun yıllar kullanabilecekleri bir su imkânına kavuştular. Biz köye hizmet götürme birliği üyeleri olarak onlar kadar sevinçliyiz. Çünkü su temini en hayırla hizmettir.

Bu sene sadece yazlıca ve kütlüce köylerin de değil AKTAŞ KÖYÜNDE de su şebekesi yenileme çalışmaları devam etmektedir. Yine uzun yıllardır su sıkıntısı çeken Meydan dere Köyü’ne de Köy halkı ve Köy Muhtarı Mehmet sıdık ULUSAL ve su kaynağı sahibi bir vatandaşımızın onayıyla Köy sınırları içerisinden yaklaşık 4500 mt. İçme suyu borusu il özel idaremizden sağlanarak su temini çalışması yapıldı. Bu önemli hizmetleri yapmamızda KÖYDES’i hayata geçiren Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Milletvekillerimize, Siirt Valiliği'ne, Genel Sekreterlik ve Sulama Müdürlüğümüze köye hizmet götürme birliği başkanı Vali Yrd. Sayın yunus SEZER ile tüm İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim. Su hayattır, su medeniyettir ve su en hayırlı hizmettir. Suya hizmeti geçen herkes su gibi aziz olsun” dedi.

Köy muhtarları da uzun yıllar su kıtlığı çeken köylerimize devlet imkânlarını seferber ederek bizlere ulaştıran ve bu hizmete emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah devletimize zeval vermesin" ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 2697 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!