1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yazı ve Editörlük Kursu başlıyor
Yazı ve Editörlük Kursu başlıyor

Yazı ve Editörlük Kursu başlıyor

Edebiyatçı Yazar Mehmet Nuri Yardım yönetiminde 9 yıldır düzenlenmekte olan “Yazı ve Editörlük Kursu” 7 Şubat’ta İstanbul Üsküdar’da yeniden başlıyor.

A+A-

Siirtli hemşerimiz Edebiyatçı-Yazar Mehmet Nuri Yardım’ın yönettiği ve 9 yıldır İstanbul’un farklı ilçelerinde ve Edirne’de düzenlenen “Yazı ve Editörlük Kursu”na Üsküdar’da  tekrardan başlanıyor.

7 Şubat Pazar günü saat 16.00’da başlayacak olan kurs toplam 3 ay (12 hafta) sürecek ve 8 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenecek törende belgeler dağıtılacak. Kurstan bugüne kadar mezun olanlar arasında gazete, dergi ve sitelerde yazı yazıp çalışanlar, kitap yayımlayanlar ve yayınevlerinde editör olarak görev alanlar da bulunuyor. 

Kursla ilgilenenlerin ve kayıt yaptırmak isteyenlerin, 0 216 532 33 13 veya 0 543 301 13 11 numaralı telefonları aramaları veya hyayinlari@gmail.com elektronik posta adresine yazmaları gerekiyor.

30 AYRI TÜR İŞLENİYOR

Yazı ve Editörlük Kursu’nda, “Röportaj”, “Haber”, “Makale”, “Hikâye”, “Deneme”, “Roman”, “Araştırma”, “İnceleme”, “Şiir” ve “Hâtıra”nın da aralarında bulunduğu 30 ayrı türde dersler işleniyor. Dersler anlatıldıktan sonra örnekler üzerinde duruluyor, sonra da öğrencilerin çalışmaları değerlendiriliyor. Bu çalışmalar arasında başarılı bulunanlar, gazete, dergi ve internet sitelerine gönderilerek yayımlanıyor.

mehmet-nuri-yardim1.jpg

Bu haber toplam 2364 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!