1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yasin Aktay'ın diplomatik temasla Siirt tanıtımı
Yasin Aktay'ın diplomatik temasla Siirt tanıtımı

Yasin Aktay'ın diplomatik temasla Siirt tanıtımı

Akademik dünyanın ardından siyaset dünyasında da ilgiyle takip edilen hemşehrimiz Prof.Dr.Yasin Aktay, iftar programına katılımcılar kadar menüde Siirt çeşitliliğine de önem verdi.

A+A-
Ev sahipliğini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Yasin Aktay’ın yaptığı iftar programına Başbakan Erdoğan’ın yanısıra ülkemizde bulunan yabancı büyükelçiler katıldılar. İftarı diğer iftar programlarından ayrı kılan en önemli şey ise menünün Siirt mutfağından oluşmasıydı.
 
AKTAY, DURUMDAN VAZİFE ÇIKARIP SİİRT TANITIMI YAPTI
 
Oldukça çeşitli ve üst düzeyde bir katılımın sağlandığı iftar sofrasında hemşehrimiz Prof.Dr.Yasin Aktay’ın Siirt mutfağından bir sunum yapması “durumdan vazife çıkarıp Siirt tanıtımı yaptı” olarak değerlendirildi.
 
OSMAN HOCADAN TEŞEKKÜR
 
Yapılan bu etkinlikle ilgili Siirt Milletvekili Osman Ören, sosyal medyadaki facebook sayfasından yaptığı açıklamada teşekkür etti. Memnuniyetini dile getiren Ören şu ifadelere yer verdi: “Sayın Yasin hocamızın yaptığı iftar yemeğinde Siirt damgası vuruldu. Menüde Siirt yemekleri verilmesinin yanısıra hediye olarak ta Siirt heybesi ve Siirt fıstığı verildi. Siirtimizin tanıtımı açısından önemli olan bu gece için Yasin hocamıza ve Siirt’ten yemek yapmak için gönüllü gelen ablalarımıza teşekkür ediyoruz.”
 
 
iftar1.jpg
 
iftar2.jpg
 
iftar3.jpg
Bu haber toplam 3251 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!