1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yasin Aktay: Çünkü İsrail o bebeklerden korkuyor
Yasin Aktay: Çünkü İsrail o bebeklerden korkuyor

Yasin Aktay: Çünkü İsrail o bebeklerden korkuyor

Partisi tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılmak üzere memleketi Siirt’e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Yasin Aktay, “çünkü İsrail korkuyor o bebeklerden”

A+A-
Siirt’te partisinin İl Danışma Meclisi  Toplantısı’na katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Yasin Aktay, toplantıda İsrail’in Gazze’de sivillere yönelik katliamlarına değindi.
 
Aktay açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Batı medyası İsrail’in sivillere yönelik katliamlarını doğru dürüst haber bile vermiyor. Lakaytlık ve vicdansızlık var.  Konu İsrail olunca ‘savunma hakkı’ diyorlar. Allah belanızı versin. Kime kaarşı savunuyorsun, o bebekler mi gelip sizleri öldürecek? İsrail askerleri, İsrail toplumu içerisinde kahramanlaştırılmış. Silahlarla çocuklara, bebeklere saldırıyorlar. Saldırmakta belki haklılar çünkü korkuyorlar. Çünkü Firavun o bebeklerden korktuğu için tüm bebekleri öldürdü. Öldüremediği bir bebek Musa, karşısına dikildi ve onu tahtından etti. Hz.Davud’un karşısında Calud bulunuyordu. Bir savaş makinesi olan Calud’un ordusunun karşısına geçen Hz.Davud, o Calud’u sapanıyla gözünden vurarak devirdi. İsrail korkmakta haklı o çocuklardan. Çünkü birgün gelecek Musa gibi, Davud gibi en zayıf noktalarından vurarak tahtından edecektir.”
 
ESKİ TÜRKİYE’DE FİLİSTİNLİLERE TERÖRİST DENİYORDU
 
Aktay sözlerini eski Türkiye’ hatırlatarak “Yeni bir Türkiye inşa ediyoruz. Eski Dünya düzeninde ve Türkiye’de bir Filistin’li sapanıyla vurduğu zaman terörist oluyordu. İşte biz bugün bu Dünya ile hesaplaşabilmemiz için yeni Türkiye’nin inşaasını sürdürmemiz gerekiyor” ifadelerine yer verdi.
 
Bu haber toplam 2431 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!