1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yasin Aktay, ABD’de ülkesinin vizyonunu anlattı
Yasin Aktay,  ABD’de ülkesinin vizyonunu anlattı

Yasin Aktay, ABD’de ülkesinin vizyonunu anlattı

Amerika’ya gitti, Amerika Müslüman Teşekküller Birliği’nin düzenlediği 1.Uluslararası Batılı Müslüman Birlikleri Konferansı’na katıldı ve ülkesinin vizyonunu anlattı.

A+A-

Ak Parti Siirt Milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktay, bir dizi görüşme ve konferanslar için gittiği ABD’deki programın ilk gününde  US Council of Muslim Organisations (Amerika Müslüman Teşeküller Birliği)’nin düzenlediği 1.Uluslararası Batılı Müslüman Birlikleri Konferansı’na katıldı.

Başkent Washington’a yaklaşık yarım saatlik mesafede bulunan Amerika’nın en büyük camisi Diyanet Merkezi’nde ülkenin önde gelen Müslüman organizasyonlarının başkanlarıyla birlikte Amerikalı yaklaşık 500 Müslüman düzenlenen programa katıldılar.


WASHİNGTON’DA KÜLLİYE AÇACAKLAR

Batılı Müslümanların sorunları ve imkanlarının tartışıldığı konferansın birinci gününün sonunda Washington’da yeni tamamlanan ve yakında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak olan Amerika Diyanet Merkezi Külliyesine konferansın bütün katılımcılarınca bir gezi düzenlendi. Diyanet Merkezi’nin akşam yemeği verdiği gezide Siirt Milletvekili Prof. Yasin Aktay da Batılı Müslüman Toplulukların liderlerine hitaben Türkiye’de son zamanlarda yaşanan ulusal ve uluslararası gelişmeler üzerine bir konuşma yaptı.

Siirt Milletvekili Yasin Aktay, toplantının devamına katıldıktan sonra Amerika’nın değişik eyaletlerinde Türkiyeli vatandaşlarımızla buluşacak, Düşünce Kuruluşlarında konferanslara ve görüşmelere katılacak, daha sonra Türk Grup başkanlığını yaptığı BM’de Parlamentolararası Birlik toplantısına Türkiye’yi temsilen katılacak.

yasinaktay.jpg

yasin-aktay1-001.jpg

Bu haber toplam 1855 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!