1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yardım: “İbrahim Bilgen Makale Yarışması” düzenlensin
Yardım: “İbrahim Bilgen Makale Yarışması” düzenlensin

Yardım: “İbrahim Bilgen Makale Yarışması” düzenlensin

Eskader Başkanı edebiyatçı-yazar Mehmet Nuri Yardım, “şehid edilen İbrahim Bilgen’in adı makale yarışmalarıyla her sene yaşatılabilir” dedi.

A+A-

Kısa adı ESKADER olan Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin başkanı Mehmet Nuri Yardım “her yıl ödüllü İbrahim Bilgen Makale Yarışması” düzenlenmesinin önemini hatırlattı.

Siirtliler.Net’i ziyaret eden Yardım, şu açıklamalarda bulundu: “Her yıl bu makale yarışması düzenlenmelidir. Hayırsever bir işadamı diyeceki yarışmada ilk üçe girenin ödüllerini ben vereceğim. Bir başka mağaza sahibi diyecekki derece yapana bilgisayar hediye edeceğim. Bu heyecanı, bu kutsal duyguyu diri tutmak gerekiyor. İbrahim Bilgen’in ismi yaşatılmalıdır. İsminden ziyade taşıdığı manaya sahip çıkılmalıdır. Şehit Bilgen’in Filistin davasına sahip çıkması, mazlumların yanında yer alması ve bu uğurda canını ortaya koyması her yıl hatırlanmalı, hatırlatılmalıdır.

ŞEHİT BİLGEN’E VEFA BORCUMUZ OLMALI

Siirt’ten böyle bir kahramanın çıkması son derece önemlidir. Özellikle adı terörle, cehaletle özdeşleştirilmeye çalışılan bir şehirden böyle birinin çıkması son derece önemlidir. Makale yarışması şehit Bilgen’e karşı bir vefa borcumuzdur.

HER SENE BİR KONU BELİRLENEBİLİR

Yarışmalar her sene düzenlenmeli ve her sene ayrı bir konu seçilebilir. Önümüzdeki ilk yarışmada örneğin konu ESARET olabilir. Gazze’dekiler esirdir şu anda. Gençlerimiz bunu yazsınlar. Daha sonra özgürlük konusu veya bir başka konular ele alınabilir. İnanıyorum ki buna büyük bir talep olacaktır. Hatta bana sorarsanız bu geliştirilerek fotoğraf yarışması da yapılabilir. Konu masumiyet olabilir ve masumiyet fotoğraflarla anlatılabilir.

ÖDÜL TÖRENİ 31 MAYIS’TA OLMALİDİR

Başta Siirt’in resmi makamları, sivil toplum kuruluşları ve üniversitemiz bu konuya sahip çıkmalıdır. Öğrencilerimiz bu yarışlara girmeleri için teşvik edilmelidir. Ödül töreni de mutlaka 31 Mayıs olarak belirlenmelidir.

BENİM ÜZERİME NE DÜŞÜYORSA SEVE SEVE

İyi bir jüri oluşturulabilinir. Bu konuda benim şahsıma ne düşüyorsa seve seve kendi sorumluluğumu üstlenirim. Jüride de yer alabilirim.

Bu haber toplam 1999 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!