1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yaralı Bayanı Mehmetçik hastaneye yetiştirdi
Yaralı Bayanı Mehmetçik hastaneye yetiştirdi

Yaralı Bayanı Mehmetçik hastaneye yetiştirdi

Av tüfeğiyle ağır yaralanan genç kız, 3.Komando Tugay Komutanlığı’na ait askeri helikopterle Siirt Devlet Hastanesi’ne yetiştirildi

A+A-

Pervari’ye bağlı Tosuntarla köyünde, ikamet ettiği evinde, Otomotik Av Tüfeği ile intihara teşebbüs ettiği değerlendirilen ve ağır yaralanan (16) yaşındaki Leyla Babur adlı genç kız, 3’ncü Komando Tugay Komutanlığı’na ait askeri helikopterle, Siirt Devlet Hastanesi acil servisine nakil edilerek, tedavi altına alındı.

Olayın Siirt Valiliğine bildirilmesi üzerine, devreye giren Vali Mustafa Tutulmaz, Pervari İlçesine bağlı Tosuntarla köyünün uzak ve yaralının durumunun ciddi ve acil olması nedeniyle,  3’ncü Komando Tugay Komutanlığından sıhhi tahliye talebinde bulunuldu.

Söz konusu talep üzerine, 3. Komando Tugay komutanlığına ait bir askeri helikopter ve 112 Acil Sağlık ekibi görevlendirilerek,  olay mahalline intikalleri havadan sağlanarak, Leyla Babur (16) adlı yaralı genç kız’a köyde ilk sağlık müdahalesi yapıldı.

Yapılan ilk müdahalenin ardından, Leyla Babur babası ile birlikte 3’ncü Komando Tugay Komutanlığı’na ait askeri helikopterle, Tosuntarla köyünden alınarak, Siirt il merkezine intikalleri sağlandı.

Daha sonra Tugay Komutanlığı hava pistinde hazır bulundurulan, İl Sağlık Müdürlüğü 112 ambulansa nakil edilen hasta, sorunsuz bir şekilde Siirt Devlet hastanesine ulaştırıldı.

Siirt Devlet Hastanesinde acil servisinde yapılan ilk müdahalenin ardından,  ameliyata alınan genç kızın hayati tehlikesi devam ediyor.

Olayla ilgili Cumhuriyet savcılığına bilgi verilerek, soruşturma başlatıldı.

mehmetcik1-003.jpg

Bu haber toplam 2624 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!