1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yalova’daki Siirtlilerin TİLLO heyecanı
Yalova’daki Siirtlilerin TİLLO heyecanı

Yalova’daki Siirtlilerin TİLLO heyecanı

İmzası bulunan Vekil Coşkun’a teşekkür ettiler

A+A-
Demokratikleşme paketi içerisinde yer alan Siirt'in Aydınlar ilçesinin adının Tillo olarak değiştirilmesini öngören kanun teklifinin TBMM Milli Eğitim, Kültür ve Gençlik Komisyonu'nda kabul edilmesi Yalova’daki Siirtliler tarafından sevinçle karşılandı.
 
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi olan Yalova Milletvekili Temel Coşkun’un da imzası bulunan bu karar sonrası Yalova’daki Siirtliler Derneği, Vekil Coşkun’a teşekkür ederek bir çiçek takdim ettiler. 
 
‘Siirt’te yaşanan gelişmeler bizleri ziyadesi ile mutlu ediyor’
 
Yalova’daki Siirtliler Derneği ziyaret eden Vekil Coşkun’u Dernek Başkanı Kemal Palan ve dernek üyeleri karşıladı. Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette Dernek Başkanı Palan, “Siirt’ten kilometrelerce uzakta olsak ta birçoğumuzun doğup büyüdüğü bu topraklarda yaşanan her gelişme bizleri ziyadesi ile mutlu etmektedir. Evliyalar diyarı olarak adlandırılan Siirt’in bu sıfatı kazanmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi olan Aydınlar ilçesinin, herkes tarafından bilinen Tillo isminin meclis tarafından kabul görmesi biz Yalova’daki Siirtlileri mutlu etmiştir. Bu konuda Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi olan Yalova Milletvekili Temel Coşkun’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.
 
‘Bu karar siyasi bir manevra değil hakkın iadesidir’..
 
Vekil Coşkun ise “Konu daha kanunlaştırmadadır. Bizim komisyona geldi. Komisyonda görüştüğümüz ilk yasa tasarısı oldu. Bizim iktidarımızın özelliği de budur. Ötelemek ve ertelemek diye bir şey yok. Bu hafta bu konu genel kurula gidip yasalaşacak inşallah. Bu memleketin genleri ile oynandı. Özellikle o bölgedeki insanları gerçekten muzdarip oldu. 300’ün üzerinde köy ismi değişti. Bunlar tarihi bir tespittir. Dolayısıyla bu bir hakkın iadesidir. Bu bir siyasi manevra değildir. Aydınlar İlçesi’nin isminin Tillo olarak değiştirilmesi şimdiden tüm Siirtli vatandaşlara hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 
Dernek başkanı Kemal Palan ve yönetim kurulu üyeleri Milletvekili Coşkun’a Türk kahvesi ikram ettiler. Siirt’in Aydınlı ilçesine Tillo adının verilmesinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, Yalova Milletvekili Temel Coşkun’a çiçek hediye ettiler.
 
Haber: Fikret Mazi
 
 
yalova1-001.jpg
 
kemal-palan.jpg
Bu haber toplam 4088 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!