1. YAZARLAR

  2. Eyüp Güzel

  3. Whatsapp meselesinde ülkemin tarafındayım
Eyüp Güzel

Eyüp Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

Whatsapp meselesinde ülkemin tarafındayım

A+A-

Whatsapp tarafından “bilgilerinizi istediğim kişiyle paylaşabilirim” türünden karar alındı. Yetmedi bir de üzerine “şayet benim programımı kullanacaksan bu kararımı kabul etmek zorundasın” şeklinde tavır konuldu Türkiye’deki kullanıcılarına.

Bu konu bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu. Yüzbinlerce ve hatta milyonlarca kullanıcı whatsapp’a “bye bye” dedi. Onun yerine BİP, DEDİ, TELEGRAM gibi mesajlaşma programları telefonlara yüklendi.

Sosyal medyada “Ben whatsapp’ı silmiyorum. Bütün programlar aynı. Ha Amerika ha Rusya ne fark eder?” türünden yorumlar yaptılar. Evet benim için de ha Amerika ha Rusya fark eden bir şey yok.

Fakat odaklandığım ve asıl önemli gördüğüm husus şudur. Ülkem Amerikalı bir firmaya “benim için vazgeçilmez değilsin” şeklinde raconu kesmiş. Bu belki de kızım sana söylüyorum gelinim sen anla türünden uluslararası bir hesaplaşmadır. Bu konuda bilgim yok. Sadece yorum yapıyorum.

Elin Amerikalısı veya onun milli bir firmasına karşı ülkemin gösterdiği tepkinin yanındayım. Whatsapp’ımı henüz silmedim fakat kısa bir süre içerisinde “bye bye” diyeceğim. Bu arada BİP ile Telegram’ı yükledim telefonuma. Her iki programı da tanımaya ve kullanmaya başladım.
 

Bu yazı toplam 19216 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!