1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vizesi Bitmiş Yeşil Kartlılar Dikkat
Vizesi Bitmiş Yeşil Kartlılar Dikkat

Vizesi Bitmiş Yeşil Kartlılar Dikkat

Yeni Genel Sağlık Sigortasıyla vizesi bitmiş Yeşil Kartlılar Dikkat

A+A-

2012 yılının ilk gününden itibaren hayatımıza giren Genel Sağlık sigortasıyla artık  tüm vatandaşlar sağlık güvencesi altına alınacak.  Vizesi bitmiş yeşil kartlılar mağdur olmamaları için Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğüne müracaatta bulunması gerekiyor.

 

Yeni Genel Sağlık Sigortası ile sağlık hizmetinde yeni bir dönem başlıyor. Ocak ayının ilk gününden itibaren yürürlüğe giren Genel Sağlık Sigortası ülkede yaşayan yerli ve yabancı insanları kapsıyor. Genel sağlık sigortasıyla tüm vatandaşlar kayıt altına alınıp geliri asgari ücretin 3/2’sinden az olan vatandaşların primlerini devlet ödeyecek

 

Geliri asgari ücretin 3/2 den fazla olan vatandaşlar da 35 TL’den başlayan aylık prim ödemesi yapacak. Şu anda yeşil kartı olan vatandaşlar vizelerinin bitimine kadar yeşil kartlarından faydalanmaları devam edecek. Vizesi bitmiş vatandaşlar ise hemen eski yeşil kart bürosu olarak bilinen 1 nolu sağlık ocağına müracaatta bulunması gerekecek.

 

Ocak ayının sonuna kadar müracaatta bulunmayan tüm vatandaşlara ise SGK tarafından müracaat için çağrıda bulunulacak. Tebliğ sonrası müracaatta bulunmayan vatandaşlara ise en yüksek bedel olan 213 TL üzerinden prim ödemeleri için çağrıda bulunulacak.

Bu haber toplam 1860 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!