1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Veysel Karani’deki esnaflar çaresiz kaldı
Veysel Karani’deki esnaflar çaresiz kaldı

Veysel Karani’deki esnaflar çaresiz kaldı

TOKİ tarafından 2016 yılında başlanan fakat bitirilemeyen dükkânlar daha teslim edilmeden dökülmeye başlandı. Esnaflar ise mevcut dükkânlarını boşaltmaya zorlanıyor.

A+A-

TOKİ, Veysel Karani Beldesi’nde 2016 yılında sıralı yeni dükkânların inşaatına başladı. Esnaflar ilk zamanlar TOKİ’nin beldelerine yatırım yapacaklarına sevinmişlerdi. Projeye göre esnaflar yeni işyerleri bitene kadar eski yerlerinde kalacaklar ve belirli bir tutar karşılığında yeni dükkânlarına kavuşacaklardı. Fakat esnaf kendilerine sunulan yeni dükkân fiyatları karşısında şaşırdılar ve itiraz ettiyseler de çare bulamadılar.

SON YAĞMURLARLA DÜKKÂNLARI SU BASTI

Başladığı tarihten itibaren bir türlü bitirilemeyen ve esnaflara teslim edilmeyen dükkânlar şimdiden dökülmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde yağan yağmurla birlikte dükkânları su bastı.

ESNAFA “DÜKKÂNLARINIZI BOŞALTIN” UYARISI

Siirtliler. NET’e ulaşan esnaflar kendilerine Kaymakamlık ve Belediye Zabıtadan ekipler geldiğini en geç Ekim sonuna kadar mevcut dükkânlarını boşaltmaları uyarısında bulunduğunu bildirdiler. Onlarca esnaf kendilerine teslim edilmeyen ve her tarafı su basan dükkânlara geçmek için zorlanmaktan dolayı şikâyetçi. 

Bu haber toplam 2225 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!