1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Veysel Karani Belde esnafı TOKİ’den dertli
Veysel Karani Belde esnafı TOKİ’den dertli

Veysel Karani Belde esnafı TOKİ’den dertli

TOKİ tarafından yapılan Veysel Karani Beldesi’ndeki dükkânlara biçilen fiyatlar çok abartılı bulunuyor. Dükkânların yağan yağmurdan su alması ise diğer bir şikâyet konusu.

A+A-

Veysel Karani Beldesi’nde TOKİ tarafından yapımına 2016 yılında başladığı dükkânlar henüz tamamlanmadı. Esnaflar TOKİ’nin beldelerine girmiş olmasından ilk başlarda memnun olmuşlar. Fakat henüz teslim edilmeyen dükkânlarla ilgili esnaflar dertli.

Esnafları dinledik ve bitme aşamasına gelmiş olan dükkânların mevcut durumlarını görüntüledik. Esnafların iddiasına göre TOKİ, beldeye ilk girdiği zaman yapılacak olan dükkânları ticari amaç doğrultusunda yapmayıp turizm değeri bulunan beldeye bir hizmet amacıyla ve uygun bedeller karşılığında yapılacağı belirtiliyor. 

FİYATLAR ÇOK YÜKSEK

Siirtliler. NET olarak dükkân sahiplerini dinledik. Mevcut dükkânlarına karşılık yeni yapılan dükkânlardan kendilerine çok yüksek fiyat istenmektedir. Bu rakam 200 bin liraya kadar ulaşıyor. Bu parayı ödeyemeyecek durumda olanların sayısı bir hayli fazla. Esnaf “evet yeni dükkânlar için bir bedel ödeyelim” diyor fakat TOKİ tarafından istenilen rakamlar oldukça abartılı bulunuyor.

DÜKKÂNLAR SU ALIYOR

Esnafın bir başka şikâyeti ise tamamlanma aşamasına gelmiş olan ve boyanmış olan dükkânların neredeyse tamamı yağan yağmurlarda su alıyor. Tavanlar, duvarlar yağmur sularından dolayı dökülmeye başlamış. 

Esnaflar şikâyetlerini ve taleplerini bugüne kadar defalarca kaymakamlığa ve siyasilere bildirdilerse de çözüm bulamadılar.
 

veysel-karani1.jpgveysel-karani2.jpg

Bu haber toplam 4922 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!