1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vekillerden ortak açıklama
Vekillerden ortak açıklama

Vekillerden ortak açıklama

Siirt’te müze kurulmasıyla ilgili son dakika haberimiz heyecan oluşturdu. Siyaset dünyasından ortak açıklama yapıldı.

A+A-

Siirt Milletvekili Afif Demirkıran’ın “Siirt’te müze kuracağız” sözünü geçen dönemden bu yana takip eden Siirtliler.Net, defalarca “müze sözünüz ne oldu?” yönünde yaptığı haberlerle defalarca konunun önemine dikkat çekmişti. Beklenen yazı bugün nihayet Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan çıktı. Konuyu son dakika haber olarak bilgisayar ekranlarına getiren Siirtliler.Net’in ardından AK Parti Milletvekillerinden Afif Demirkıran ile Osman Ören ortak bir açıklama yaptılar.

 

Siirt'te müze kurulması yasa tasarısı hazırlandı

 

Demirkıran ile Ören’in yaptıkları ortak yazılı açıklamada ilimizde bir müze kurulması için başlatılan çalışmaların devam ettiğini ve bununla ilgili olarak hazırlanan yasa tasarısının TBMM’ye sunulduğu belirtildi. İşte o açıklama;

 

“Siirt'te müze kurulması için uzun bir süreden beri çalışmalarımız devam ediyordu. Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler olumlu sonuç verdi. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından  aralarında ilimizin de  bulunduğu bazı illerde bir müze kurulması için yasa teklifi hazırlanarak Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu. Bundan sonra TBMM’de bu tasarının  bir an önce yasalaşması için çaba harcayacağız.

 

Bu tasarının en kısa sürede yasallaşması ile birlikte dünyanın en eski yerleşim birimlerinden olan ve bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilimizin sahip olduğu  kültür varlıkları koruma altına alındığı gibi ilimizin mevcut inanç turizmi potansiyeli ile birlikte turizm pastasından hak ettiği payı almasına da katkıda bulunacaklardır..”

 

KIŞANAK GÖRÜNMÜYOR

 

Öte yandan farklı birçok ortamda seçmenler, Siirt'in üçüncü milletvekili olan Gültan Kışanak'ı Siirt'te hiç göremediklerini, hangi hizmetlerde imzası bulunduğunun açıklanması gerektiğini dile getirmektedirler.

Bu haber toplam 2590 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!