1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vatandaş: Yetkililer Depremi Hissetmedi mi? Neredeler?”
Vatandaş: Yetkililer Depremi Hissetmedi mi? Neredeler?”

Vatandaş: Yetkililer Depremi Hissetmedi mi? Neredeler?”

Van da dün meydana gelen 7,2 şiddetindeki deprem ilimizde de hissedildi. İlimizde hissedilen artçı depremler sonrasında kendilerini dışarıya atan vatandaşlarımız kendi imkânları ile geceyi dışarıda geçirmek zorunda kaldılar.

A+A-

Dün gece saat 23.45’te 5,7 şiddetindeki artçı depremle birlikte kendilerini sokakta bulan vatandaşlar sabahın ilk saatlerine kadar yaktıkları ateşin etrafında aileleri ile birlikte geçirmeye çalıştılar. Oluşan korku sonucunda vatandaşların ne yapmaları gerektiğini bilmeksizin beklediği saatlerde yetkililerden hiçbirinin vatandaşları teskin etmek için ortada görünmemesi vatandaşlar arasında “Yetkililer depremi hissetmedi mi? Neredeler?” sorularının sorulmasına neden oldu. Gecenin geç saatlerine kadar Siirt Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekiplerinde görevli polis memurlarının halkı teskin ve mal emniyetini koruma amaçlı çalışmaları halk arasında takdir kazanırken Vali Musa Çolak, Belediye Başkanı Selim Sadak ve Sivil Savunma İl Müdürlüğü yetkililerinin ortada görülmemesi halk arasında tepkiye neden oldu.

 

 

Vatandaşlar “Bizler burada korku ve kargaşa içerisindeyiz. Van da gerçekleşen depremin üzüntüsü ile birlikte şehrimizde de hissedilen artçı depremlerden dolayı ailelerimi ile birlikte korkuyoruz. Gece yarısı kendimizi dışarı atmamız ve yeniden içeri giremediğimizden dolayı çoluk, çocuk soğukta beklemek zorunda kalıyoruz. Ama birkaç gönüllü polis memuru dışında bizlere yardım eli uzatan açıklama yapan yok bu memleketin yetkilileri neredeler neden bir açıklama yapmıyorlar Van’daki deprem burada olmuş olsaydı şimdiki gibimi olacaktı. Herkes kendi başının çaresine mi bırakılacaktı. Halk devleti ve seçerek yetkilendirilenleri bu günlerde yanlarında görmek ister ama baksanıza birkaç polis dışında ortada kimse görünmüyor buda aklımıza yetkililer ya depremi hissetmediler ya da halk umurlarında değiller.” Söylentileri ile kızgınlıklarını bildirdiler.

 

Bu haber toplam 3143 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!