1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Van’da görev yapan Öğretmenlerimizden mektup var
Van’da görev yapan Öğretmenlerimizden mektup var

Van’da görev yapan Öğretmenlerimizden mektup var

Van depremi nedeniyle konutları ağır hasar gören Siirtli bir hemşehrimiz olan Nazlı Aydın öğretmenimiz ve arkadaşları bulundukları durumu Siirtliler.Net ile paylaştılar.

A+A-

Van Merkezindeki Lütfiye Binnaz Saçlı İlköğretim Okulu’nda Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Nazlı Aydın… 23.09.2011’deki Van depreminde görev yaptığı okulu ve ikamet ettiği evi ağır hasar görmüş. Arkadaşlarının büyük çoğunluğunun durumu da aynı. İlk depremin ardından meydana gelen diğer depremler neticesinde Van’da oturulabilecek konut kalmadı. Van Merkez ve Erciş’in Merkez ve köylerinde görev yapan öğretmenler Siirtli hemşehrimiz Nazlı Aydın öğretmenimiz aracılığıyla kalabilecekleri, barınma sorunlarını çözebilecekleri konteynır evlere ihtiyaçları olduğunu bildirdiler.

“SİİRTLİ HEMŞEHRİLERİMİZE BELKİ SESİMİZİ DUYURABİLİRİZ”

Van’da görev yapan hemşehrimiz Nazlı Aydın, arkadaşlarıyla birlikte birçok yere konteynır ev için başvuru yaptılarsa da bugüne kadar dönen kimse olmadı. Türkiye’de birçok yardım kuruluşuna ve resmi makamlara seslerini duyuramamışlar. Belki Siirtli hemşehrilerine seslerini duyurabiliriz umudunu yaşıyorlar.

KALABİLECEKLERİ KONTEYNIR EV İHTİYACI VAR

Nazlı Aydın öğretmenimiz, Siirtliler.Net’e gönderdiği mesajını şu cümlelerle sonlandırdı:

Gerek Van Merkez ve gerekse Erciş Merkez ve köylerinde görev yapan öğretmen arkadaşlarım var. Biz hür türlü zor şartlara rağmen görev yerimizi terk etmiyoruz, etmeyi de düşünmüyoruz. Fakat şartlarımız çok zor. Umarım sesimizi duyan olur. Dilerim ki milletimiz böyle büyük felaketler, bu denli büyük acılar yaşamaz.

Siirtliler.Net’e Van’dan mektup gönderen depremzede öğretmenlerimizin isimleri ise şöyle; H.Nazlı Aydın, Şefik Çelik, Bilge Sevim, Ezgi Göçer, Hanife Peker, Onur Özbek, Murat Selvi, İbrahim Oncu, Hatice Eke, Duygun Eröz, Aynur B.Türkmenoğlu, Ferhat Girgin, Perihan Buldan

vanlı öğretmenlerimiz depremzede

Bu haber toplam 5887 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!