1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Van Ticaret Odasının girişimi esnafı memnun etti
Van Ticaret Odasının girişimi esnafı memnun etti

Van Ticaret Odasının girişimi esnafı memnun etti

Geçtiğimiz günlerde Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın otlu peyniri tescil ettirmesiyle ilgili haberi bilgisayar ekranlarınıza taşımıştık.

A+A-

İlimiz Siirt’te olduğu gibi Van’da da kahvaltı sofralarının vazgeçilmezleri arasında olan yöreye özgü otlu peynir için Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) kolları sıvadı ve Van’ın otlu peynirine patent alınabilmesi için girişimlerde bulundu. Yapılan çalışmalar neticesinde Van otlu peyniri tescil edildi.

VAN TİCARET VE SANAYİ ODASI ESNAFI MEMNUN ETTİ

Van’da otlu peynire coğrafi işaret tescil belgesi alınmasıyla birlikte tescil belgesi Van peynirci esnafını memnun etti. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanarak koruma altına alınan Van otlu peynirini satarak geçimlerini sağlayan esnaflar tadıyla, doğal yapımıyla, sütüyle herşeyi ile kendine özgü olan peynirin tescil edildikten sonra sahte peynir satanların sekteye uğrayacaklarına dair umutları arttı. Esnaflar tescillenen her ürünün garanti altına alındığının farkındalar ve girişimlerinden dolayı Van Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine de teşekkür ettiler.

Bu haber toplam 1327 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!