1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. VAN – Hemşehrimiz Deniz Baş Zahit aday adayı
VAN – Hemşehrimiz Deniz Baş Zahit aday adayı

VAN – Hemşehrimiz Deniz Baş Zahit aday adayı

Siirt’in sınır illerinden Van’da ikamet eden Siirt’li hemşehrimiz Deniz Baş Zahit, AK Parti’den Van Milletvekili Aday adayı.

A+A-

Van’da yayımlanan Şark Yıldızı Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Deniz Baş Zahit, 2004 Yerel Seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiş, 2009 Yerel Seçimlerinde de önceki meclis üyelerinden listeye giren tek isim olmuştu.

deniz baş zahitEntelektüel ve üretken bayanların siyasette yer alması gerektiğini söyleyen 1972 Van doğumlu Deniz Baş Zahit, “birikimine ve becerisine inananlar milleti temsil pozisyonuna talip olabilir. Zira siyaset toplumsal gelişimin en önemli araçlarından biridir. Ancak aday olanlar bu gelişime katkıda bulunmak üzere aday olmalıdır” dedi.

Van’ın ilk bayan gazete sahibi ve yöneticisi olan Deniz Baş Zahit, yayıncılık anlayışı ve yazıları ile dikkat çeken bir isim. Belediye Meclis üyeliği yaptığı dönemde görev aldığı komisyonlardaki çalışmaları ve meclisteki güçlü hitabeti ile etkili olmuştu. Deniz Baş Zahit, yanı sıra Belediye Encümenliği, imar, tarife, bütçe ve aile komisyonu üyeliği yaptı. Kent Konseyi’nin kuruluşuna öncülük eden Baş Zahit, Şarkyıldızı gazetesindeki yazılarıyla gündemi analiz eden güçlü kalemlerden biri.

Bu haber toplam 4548 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!